Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ahhoz, hogy költő lehessek,...

Ahhoz, hogy költő lehessek, mennyire szükséges a versírásnál a formaiságok átható ismerete és rendes használata?

Figyelt kérdés
Mert hát vannak ezek a klasszikus szerzők, és rám nehezedik egyfajta teher amikor őket olvasom. Azután nézem egy saját "versem", hogy hát igen, basszus én nem szoktam a verslábakat számolgatni és költői eszközöket vizsgálgatni, nem gondolkozom ezekben, miközben írok. Kell-e szabályokkal foglalkozni a vers születése KÖZBEN, vagy ők sem úgy alkottak, csak ennyire profin jött ez belőlük, mert műveltek voltak?

2022. okt. 25. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A verslábak szerintem az időmértékes verselésnél lényegesek.

Verslábakat kifejezetten nem számolgatok, de rááll a fülem, ha egy sor sántít.

A műveltség szerintem jórészt a kifejezésmód miatt érdekes, de maga a tehetség vagy hajlam független ettől.

2022. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha költő akarsz lenni, készülj fel a csóróságra.
2022. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell önmagában a költészetből megélni. Simán lehet mellette dolgozni.
2022. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy nem lehet ebből itthon megélni, azzal tisztában vagyok. Ennek ellenére szeretném olyan szintre fejleszteni magam ezen a területen, hogy egyszer költőnek nevezhessem magam (vagy legalább igazi versnek az írásaim). Merész álom, amiből vagy lesz valami, vagy sem, mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat, főleg az elsőnek. Nem mondom, hogy kérdések nélkül maradtam ezek után, de talán ha még több időt fordítok versek tanulmányozására, majd alakul és megérik bennem a dolog.
2022. okt. 27. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy találd meg a saját stílusodat :)
2022. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!