Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek Ofélia lefeküdt...

Szerintetek Ofélia lefeküdt Hamlettel?

Figyelt kérdés
Többször olvasva a drámát és meghallgatva Nagy Feró Hamletjét, az lett az érzésem, hogy Ofélia bizony nem volt oly szende szűz, mint gondolnánk, sőt, oda is adta magát Hamletnek.

2022. dec. 18. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valósznűleg.

Bár Shakespeare szövegéből nem derül ki világosan, sorsa, őrülete és öngyilkossága (figyelembe véve az akkori időket és erkölcsöket egy nemes lány szemszögéből nézve) erre vall.

2022. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem az lett furcsa, amikor Ofélia azt mondja apjának: "elutasítám levelét(mármint Hamletét), s magát el nem fogadtam". Kicsit később Polonius átadja a királynak Hamlet levelét, amit Ofélia adott át neki. Hogy került hozzá, ha egyszer Ofélia nem fogadta el a levelet? S ha a mondat első felében hazudott, és elfogadta a levelet, valószínűleg a másodikban is, és őt magát is elfogadta. És az őrületében énekelt dalban így énekel: kelt a legény, felöltözött, ajtót nyitott neki, bement a lány, de mint leány többé nem jöve ki".
2022. dec. 18. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem. Apjának hazudnia kellett, hogy ki ne tagadja, sőt, az akkori erkölcsök szerint Hamletet is meg kell ölnie (hacsak el nem veszi őt), de az őrületben énekelt dal mindent elmond.

Aki elveszti a szűzességét, nem leány többé.

2022. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan olvasat is, ami szerint Hamlet megerőszakolta. Az őrület alátámasztja ezt a véleményt.
2022. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez az erőszak gondolat új, átgondolom, köszönöm! Bennem- nem kis részben Nagy Feró hatására- egy álszent, nyafka Ofélia-kép élt, aki hazudozik össze-vissza, közel sem annyira a tradicionális társadalom áldozata, mint a saját butaságáé. De ez lehet, hogy már az én rosszmájúságom.
2022. dec. 21. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!