Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy focimeccsen tilos...

Ha egy focimeccsen tilos huhogni, akkor színházban, komolyzene hangversenyen miért szabad?

Figyelt kérdés
Számomra furcsa ez, az egyébként nem új szokás.

#huhogás #színház, hanverseny
2022. dec. 23. 16:29
1 2
 1/11 TappancsMancs ***** válasza:
94%
A hangversenyen és a színházban alapvető tartozéka az előadásnak a hang is. A focimeccsnek meg nem az. Ezért focimeccsen szabad hangokat hallatni és színházban és hangversenyen illetlenségnek számít, mert alapvetően zavarja az előadást.
2022. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%
A miértekkel van a probléma. Például focimeccsen eléggé mást jelent az "ez egy köcsög", mint egy múzeumban.
2022. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Vasári andré kicsekkol
2022. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Milyen színházba jársz ahol huhognak?
2022. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pl. Opera, Zeneakadémia. A taps során része a tetszésnyilvánításnak.

#1 NEM előadás közben. Ezt nem írtam, de ismertnek vettem.

Egyébként a Vígszínházban is tapasztaltam, már évtizedekkel ezelőtt is.

2022. dec. 23. 19:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a Vígszínházban is tapasztaltam, már évtizedekkel ezelőtt is."

Elég sokat járok színházba, de én ilyent még nem tapasztaltam.

2022. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Csak zenés darabokban fordult elő.
2022. dec. 23. 19:39
 8/11 Isti22 ***** válasza:
88%
A huhogás focimeccsen rasszista megnyilvánulás, azért nem szabad. Nyilván a hangversenyen, ha a nézők elkezdenének huhogni, amikor fekete előadó kezd klarinétozni, az ugyanúgy tilos lenne. De ilyen nem fog előfordulni, mert oda jellemzően értelmes emberek járnak. Legalábbis Toroczkai is focimeccsre ment Milánóban és nem a Scalába, nem meglepő módon.
2022. dec. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Összeszámoltam: az elmúlt 1 évben 16 zenés darabot néztem meg 9 különböző színházban. Egyiknél se emlékszek huhogásra.
2022. dec. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%

"Pl. Opera, Zeneakadémia. A taps során része a tetszésnyilvánításnak."


Érdekes eszmefuttatás összehasonlítani az ujjongást a majomhuhogással. Ilyen alapon a "Huhuhuuuuuuuszti, b...meg!" ugyanaz, mint amit a színházban hallottál, meg a "huhuhuhuhuhu", amit a majomhuhogás utánzására használnak?

Ezekszerint nem csak a miértben, hanem magában a mondanivalóban is óriási eltérés van. És ezt nem észrevenni vagy merő trollkodás, vagy egyszerű agyalágyultság.

2022. dec. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!