Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akvarell képet lehet tartósíta...

Akvarell képet lehet tartósítani,fixálni? Ha igen mivel?

Figyelt kérdés
Nem egyszer jártam úgy hogy az akvarellel,akvarell filctollal készült képeim fél-1 év után teljesen kifakultak,üveg mögött is. A legtöbb fixáló viszont porpasztellhez, és hasonló száraz technikákhoz való.

2023. jan. 16. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Művészellátóban van megfelelő fixáló lakk, de a kifakulás a napfény UV sugárzásának hatása miatt jön létre (elsősorban) és arra a lakkozás nem nyújt védelmet.
2023. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én csak annyit tennék hozzá, hogy lehet kapni olyan fixáló lakkot, amely állítólag véd az UV károsodás ellen is. (hogy mennyire, azt legfeljebb az idő mutatja meg, ill. laborban tudnák bevizsgálni)

megjegyzés: van fényes és matt fixáló is

Jelenleg én ezeket használom: (még nem volt gondom velük)


Lukas festmény lakk spray 400 ml hozzáadott UV-védelemmel

Használható olaj-, akril-, tempera-, és gouache festményekre. Száradás után rugalmas, fényes, teljesen színtelen filmréteget képez. Terpentinolaj és lakkbenzin oldja.


Pannoncolor fixatív spray, 200 ml

Ez nem említ UV védelmet, de sárgulás elleni védelmet igen, viszont ez grafikai fixatív.

2023. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A Pannoncolor fixatív alkalmazható pasztell, faszén, ceruza, grafit, rajzokhoz, de én akvarellhez is használtam többször és jó volt hozzá.



Nemrég még ezt javasolták, amely univerzális termék: (még nem próbáltam)


MTN PRO Matt Fixáló (Matte Fixer)

A matt színben elérhető fixáló a különböző művészi technikákkal létrehozott alkotások védelmére alkalmas. Ideális akril- és olaj festményekhez, vagy pasztell, faszén, ceruza, grafit, akvarell rajzokhoz.


Jól alkalmazható más típusú, porózus anyagokhoz is a megfelelő felületi védelem elérése érdekében. Akril gyanta alapú és könnyen alkalmazható lakk spray, mely nem sárgul be idővel és véd az UV-sugárzás ellen.

2023. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ez alapján már biztos megtalálom a megfelelőt.:)
2023. jan. 17. 20:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!