Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nagy a nyomás rajtam, és így...

Nagy a nyomás rajtam, és így elment a kedvem a versírástól. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szerettem írni régen, főleg mikor fiatalabb voltam. Pár éve kitaláltam, hogy csinálok egy Facebook oldalt, mert kíváncsi voltam mások véleményére is. Lettek követőim, néha hirdettem is az oldalt. Örültem a reakcióknak, a 20-30, néha 50 ezres nézettségnek, egy darabig jó is volt.

Aztán a hülye index felkeresett, a mittudomén ki felkeresett, ennyi és ennyi pénzt ajánlottak az oldalért. Feldühített, mert csak egy darab húsnak nézték az oldalt, egy megvásárolható tárgynak, mikor az volt nekem a mindenem. Tudom, hogy nem kéne magamra venni, de akkor is úgy éreztem, hogy az emberek semmi tisztelettel nincsenek a művészet felé.


Aztán jött a legnehezebb része: minden héten megemlített egy fake oldal, amire tudom, ha rákattintok, könnyen lenyúlják az oldalamat. Kezdtem paranoiás lenni, bekapcsoltam a kétfaktoros hitelesítést, átrágtam a szabályzatot, adatvédelmet, mindent.

Vettem nyomtatót, hogy kinyomtatom az írásokat, minél hamarabb kiadatom - nem lett belőle semmi.


Ez az időszak eltelt, nem írtam pár hónapig, nem posztoltam semmit.

Majd megint jött némi motiváció, újból nekikezdtem.

Valamelyik nap beléptem, láttam megváltozott az adminisztrátor, és hogy a számláról 6 ezer forint lement. Valahonnan a halál faszából feltörték a profilomat, majd hirdetést futtattak az én nevemmel és az én pénzemmel. Ezt megoldottam, ki lett onnan rakva az emberke, a kártya adatokat pedig töröltem.


Azóta nem is nagyon írtam. Teljesen elment tőle a kedvem, az ihlet pedig azóta sem jön. Ennek már fél éve, és egyre csak gyűlnek a hónapok, sosem lesz ez már az igazi.

Mit gondoltok, mitől lehetne jobb?


2023. jan. 21. 21:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Művésznek lenni nehéz, főleg, ha az ember érzékeny lélek. Ez sokszor együtt jár. Inspirálódni kell sokat, élményeket szerezni, abból lesznek új szövegek.
2023. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!