Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ez a festmény milyen stílusirá...

Ez a festmény milyen stílusirányzathoz tartozik?

Figyelt kérdés

1850es évek környéki festményekre gondolok, pl az ophelia

Ajánlhattok még ilyen festményeket



2023. márc. 18. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet csupán idő alapján behatárolni: a konkrét festmény ugyanis egy olyan művészi körben (preraffaeliták) született, amely egy sok száz évvel korábbi stílust idealizált. Látható, hogy a festményen fontos szerepet kapnak a részletek, miközben kontinentális Európában akkor éppen ellenkező stílus bontakozott ki (impresszionizmus).


Hasonló festményeket elsősorban a festőtől látsz még.

2023. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a festmény? Melyik festmény? Az, hogy Ophelia, nem mond semmit, nyilván nem 1 képnek lett ő a tárgya. Amit én találtam, az például 1890-es. Az preraffaelita stílus. Egyáltalán magyar vagy külföldi, mit ábrázoljon?
2023. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok szakértő csak megtetszettek a festmények és szeretnék jobban megismerkedni velük és a stílusukkal. Igen ahogy utánanéztem én is ezt a preraffaelita stílust olvastam
2023. márc. 18. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:
2023. márc. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!