Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek megér közel...

Szerintetek megér közel kétmillió forintot az a gitár, amelyet Hajnóczy Soma bűvész 21 zenésszel áláíratott?

Figyelt kérdés
Szerintem ez az ár túlzás érte. Rendben van, a jótékonysági szándék is vélhetően közrejátszik a licitálóknál, de ha pusztán a befektetési oldaláról közelítjük meg, ez az ár szerintem irreális, nem?

2023. márc. 22. 14:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A 🎸-ok végül 1,8 és 2,4 millió forintért keltek el.
2023. márc. 25. 11:08
 12/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, megmondod mi volt a jótékony cél, és mik voltak a hangszerek? Ha csak úgy, ellenőrizetlen célra ment a pénz, ez sima pénzmosás, vagy-rá sem merek gondolni-valakinek a kifizetése.
2023. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12-es!


Ennek a projektnek az a lényege, hogy Hajnóczy mindig vesz valamit, aztán eladja aukció keretében jóval drágábban. A végén pedig, ha összegyűlt annyi pénz, vesz egy házat egy rászoruló családnak.

2023. márc. 26. 12:59
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nemes ügy, amiben nem tudok hinni, de ez legyen az én bajom. Eleve a jótékonykodásban nem hiszek. Inkább a "tanítsd meg vadászni" elv híve vagyok. Ami nem a nevezett, hanem a mindenkor regnáló autorizáció dolga. Lenne...
2023. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem feleslegesen rágódsz ezen. Vagy csak jól jönne a kess neked?


Mindemellett amúgy, ha nézed a videóját, akkor tudod, hogy mi a célja mindezzel a projekttel.


Az, hogy ki miért mennyit ad, nos egyén függő. Ő dolguk. Nemde?


Érint téged? Nem.


Számtalan olyan dolog van a napjainkban, amit túlárazva megfizetünk, csak sokaknak már fel sem tűnik.


Biztos veszel boltban dolgokat.


Egy tetováló gépet is fillérekből csináltam, kapott szép külsőt aszerkezet és jó pénzért eladtam.


Azt is számold bele azért, hogy a videós kutakodott, telefonálgatott, utazgatott nem keveset, hogy összeszedje az aláírásokat. +megvette a gitárt.


Minden folyamatnak van költsége, ára és mindenhol az a cél, hogy hasznot hozzon.


Valakinek megéri megvenni, valakinek nem.


Pl tőlem folyamat vesz egy alkotó nyitófüleket, mert sokat rövid idő alatt össze tudok szedni a család, ismerősök és kollegák jóvoltából.


Valakinek szemét, nekem haszon, az alkotónak alapanyag és haszon. A munkáit pedig figyelemmel kísérjük.


S ez csak egy apró példa.


Nem tudok ezen agyalni "nem ér annyit a gitár", mert mindegyik aspektusát megértem.


Sőt, egy gyanta réteget öntöttem volna még az aláírásokra.

2023. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Szerintem is, a „jótékonysági szándék” hogy tőled idézzek, sokat nyom a latban és még inkább Soma ismertsége. Az első termék, egy 100 forintos toll kelt el 130 000 forintért. Ehhez képest a dedikált gitárok nem is keltek el drágán.

Ez a kampány jó annak a családnak, amelyik majd a házat kapja és mellékesen jó Somának, mert gyűlnek a feliratkozók, minden feliratkozó után 10 forinttal támogatnak egy gyerek és család segítő alapítványt ezért az általuk támogatottaknak is jó, végül kis népszerűsítés a Vaterának.

A végére leszek kíváncsi, hogy mi alapján választják ki a családot akik a házat kapják, mert nem csak egy szegény család van Magyarországon. Önmagában a kampány erre is felhívja a figyelmet.

Sajnos a támogatási rendszer is inkább azoknak kedvez, akik beleférnek a középosztályba, a magánszemélyek is hamarabb adományoznak a tehetősebb kedvenc hírességeiknek, mint valamilyen jótékony, segítő célra. Azzal a jelszóval, hogy a szegény biztosan elissza, de a tehetős híresség legalább vesz magának valami extrát amit meg tud mutatni. Nem mindenki issza el a pénzét és nem minden ember azért van nehéz helyzetben, mert nem tesz a lehetőségeihez képest.

Egyet lehet érteni az egyik hozzászólóval, hogy „vadászni” kell megtanítani a nehéz helyzetben élőket, de ezt egy ember nem tudja megtenni és a többiek (és az állam) nem igyekeznek megoldani.

Egy ember csak annyit tehet mint Soma, hogy az ismertségét felhasználva egy családnak segít és olyan alapítványnak, amely többeket is támogat. Tisztelet Somának.

2023. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 NTBS ***** válasza:
Ilyen körülmények között igen.
2023. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Milyen körülmények között?
2023. ápr. 17. 14:09
 19/21 Jégszív ***** válasza:

Van, akinek igen, van, akinek nem.

Itt különbséget kell tenni ESZMEI és HASZNÁLATI érték között! Jelen esetben az előbbi a domináns...


Hegedűknél más a helyzet: A Stradivari (Amati, Guarneri) hegedűknek nemcsak az eszmei értékük a fontos...

2023. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 FerencDávid válasza:
Semmiképpen sem ér meg annyit. Gondolj bele, egy aláírás egy papíron az annyit ér mint 1 csepp tinta és egy papírfecni. A gitáron dettó. Onnantól kezdve ér valamit hogyha valaki gyűjti ezeket és jelent neki valamit és az aukción más elől akarja megszerezni azáltal hogy többet ad érte. Addig fog ajánlatot tenni amíg az szerinte neki megéri. Ezek szerint ennek a gitárnak az értéke VALAKI szemében ennyit ér, de ettől függetlenül MINDENKI szemében semmiképpen sem. És ez így van jól, ha valakinek ez fontos nyilván annyit költsön rá amennyit szeretne.
2023. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!