Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék alkotni, de mostanáb...

Szeretnék alkotni, de mostanában olyan nehéz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szeretnék alkotni, kifejezni magam. Néha sikerül valamennyire. De néha olyan erőltettet ez az egész és fárasztó. Úgy érzem kifakultam, régebben amikor gyerek voltam sokkal kreatívabb voltam. Most is van egy feladat rajz órára, de eddig csak kínylodtam vele, pedig szeretek rajzolni bármivel, akár festeni is és annyira szeretnék alkotni és kifejezni magam, de mostanában olyan nehéz és ez elveszi a kedvem. Nektek van valami tapasztalatotok, tanácsotok?

2023. ápr. 7. 14:09
1 2
 1/11 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Rajzolj egy leláncolt csontvázat, aki a sípcsontjával játszik (zenél) egy börtönben a földön heverő koponyáknak (lehetnek nézők a falon is)...
2023. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a szerelem, rajongás szokott segíteni. Amíg reménykedek, addig mindig nagy bennem az alkotási vágy, aztán a csalódásomat is jobban tudom kezelni alkotással. De amikor nincs semmi, akkor én is ilyen vagyok.
2023. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézz sorozatokat, filmeket, olvass könyveket.
2023. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Ne reggel nyúlj magadhoz, megoldva
2023. ápr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A titka, hogy csak ülj le és csináld.
2023. ápr. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt javasolom, hogy legyen egy tervezett idő és hely alkotni.



Pl ma délután 2től 6ig festeni fogok. A kisszobában az ablak alatt kirakok mindent ami kell, festékek, fény, referenciák, ecsetek, víz egy tea. A macskát kirakom, minden más várhat.


Keresek valami jó zenét vagy hangoskönyvet, felteszem a fülest és dolgozom.

2023. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Előbb a gondolat, aztán annak megjelenítése.

Ha nincs gondolat, akkor csak pótnyavalygás van.


Ha némi adottság ugyan van, de nincs tehetség, akkor el kell engedni.


A tehetség nem hagy tunyulni, hajt akkor is, ha más dolgod lenne.


Ha ez nincs meg, akkor ne pazarold az időt, lelki-idegi energiát.

2023. ápr. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7, Na, te se vagy hivatásos művész.


Aki tényleg ezzel foglalkozik, annak akkor is tudnia kell alkotni, ha épp nincs kedve, nem motiválja az az ötlet amit kérnek tőle.


Ez amit mondassz, kb garantált feladása az egésznek.



Tehetség vagy sem, a tanulás, fejlődés bizony azzal jár, hogy néha utálod az egészet, semmi nem úgy megy ahogy akarod, de ezen túl kell lendülni.


A tehetség 20% adottság, de a többi csak követlezetes gyakorlás, metódus, és sok esetben másolás, amíg az új dolgok leüllepednek. Addig meg ülsz a kis fenekeden, és rajzolod az anatómiát, a körgeometriát, addig kavirtyolod a festékeket amíg azok kiadják a színt amit látsz.


És igen, az ember a halál f@szára kívánja sokszor azt a tetves kétpontos perspektívát, a kéz anatómiáját, az arcot alulról rövidülésben...

Szerintem nincs olyan művész, aki nem verte a fejét az asztalba az ilyenek közben.


De hát nincs mese, ha fejlődni akarsz, néha be kell s€ggelni a száraz részeket is, nem lehet állandóan csak csillogó szemeket rajzolni.

2023. ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, 8as mondja jól. Pont hogy attól hogy a műtermedben bíbelődsz, próbálkozol, rakosgatsz, attól alakul ki egy csomó dolog. A legrikább esetben tudod előre, hogy pontosan mit fogsz csinálni. Pont az a szép az egészben, hogy közben alakul, akadályokba ütközöl, az anyag mást akar, máshogy viselkedik, mint gondoltad, és úgy alakul ki végül, nincs 100%-os kontrollod.
2023. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mozdulj ki a komfortzónádból, próbálj olyasmit rajzolni, amit egyébként nem szoktál, esetleg olyan eszközzel, amit ritkán használsz. Keress promtlistát, és rajzolj azalapján!


Vagy menj egy futni, nézz meg egy filmet! Én például séta közben találok rengeteg motivációt és ötletet.

2023. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!