Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok rossz dolog történt az...

Sok rossz dolog történt az elmúlt időben velem, a családommal. Mostanában egyre gyakrabban gondolok a vallásra, szeretnék templomba, misére járni, hasonló gondolkodású fiatalokkal megismerkedni, imádkozni. Mit csináljak? 15/L

Figyelt kérdés
A szüleim nem foglalkoznak a vallással, ezért félek, furcsán néznének, ha beszélnék erről. Nem tudom, hogyan kezdjek neki ennek az egésznek, mert nem ismerem ezt a világot. Annyit tudok, hogy reformátusok vagyunk, ezt sem tudom, mit jelent. Hogy kezdjek neki? Menjek be egy templomba és érdeklödjek, mikor van mise? Egyáltalán, mi történik egy misén? Lécci segítsetek, amibén tudtok! Köszönöm! 15/L
2011. okt. 9. 00:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

ha református szeretnél maradni, akkor nem tudom mi a teendő, de feltételezem, h hasonló, mintha katolikus lennél, én az vagyok. Szerintem első dolog az lenne, h megismerj fiatalokat, akik a korosztályod segítenek téged bevezetni ebbe az egészbe, h ne tűnjön elsőre minden túl száraznak és elvontnak. De ha vonz már eleve, akkor lehet h elég ha elsétálsz egy templom mellett, ami mondjuk református és ott ki van elvileg írva(vagy bemész és a hirdetőtáblán) h mikor vannak istentiszteletek. A katolikus misékre a miserend.hu oldalon is rákereshetsz templom/időpont szerint. Elmész egy alkalomra és utána odamehetsz a paphoz és elmondhatod neki amit ide leírtál. A legtöbb pap erre nagyon nyitott és segíteni fog neked. Indulj el :)

19L

2011. okt. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

[link]

Nézz körül itt, sok infót találsz.

2011. okt. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszi!! :) Egyik jó barátnőm elég jártas a dologban, akkor majd kérdezgetem őt. :)
2011. okt. 9. 00:49
 4/29 anonim ***** válasza:
36%

Én ugy tudom, 1990 ota kotelezo az iskolaban biztositani a hitoktatast. Nalatok nincs hittan ezek szerint? Az egy kulonora. Az torvenytelen, ha az iskola nem biztositja, de akkor menj be a plebaniara, es erdeklodj ott. Az a gerince a kerezsteny kozossegi eletnek. De ha istent es a spiritualitast keresed, akkor a leheto legrosszabb az egyhazat valasztani. Perzs enem art megismerni, de alenyegrol nem tudnak semmit, az egy hierarchikus hatalmi intezmenyrendszer.

Ha a csaladod reformatus, akkor ok is nyilvan ismerik a protokollt, meg vagy keresztelve, stb. Nem? LEgalabbis a nagyszuelid biztosan ismerik az egyhazi dolgokat még. Kulonben nem mondaná magára a családod, hogy reformatus.:)

2011. okt. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a szüleid nem segítenének, próbálj meg a gondjaidról beszélni velük!...


Az sem törvény, hogy neked reformátusnak kellene lenned, ha a szüleidet reformátusnak keresztelték meg...

Te attól még választhatsz bármilyen más vallást is!...


Javaslom, hogy menj be a lakhelyedhez legközelebbi templomba (választásod szerinti katolikus vagy reformátusba), nézz körül, ismerkedj a környezettel, nézz meg egy istentiszteletet és gondold végig : szeretnél ennek a részese lenni?!... Úgy érzed, hogy tudnál velük azonosulni?!...


Vásárolj (vagy könyvtárból kölcsönözz) egy Bibliát és olvasd el!... Esetleg ha ez neked túl nehéz olvasmány, akkor vannak könnyen érthető változatok (pl. Bibliai mesék)...


Ha ezek után még mindig vonzódsz a valláshoz, akkor keresd meg a templomban a papot és kérj tőle tanácsot : hogyan lehetnél te is hívő?!...

A templomokban is szerveznek hittan órákat, ott megismerkedhetsz hasonló korú hívő fiatalokkal, a helyi pap mindenben segíteni fog!...

2011. okt. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Keresd fel a hozzád legközelebb álló református lelkipásztort és ő biztos, hogy útmutatást fog adni. Mindenképp olvass utána, hogy a mi vallásunkban (én is református vagyok, bár - szégyen szemre - nem gyakorló) mi a liturgia, mik a formai és tartalmi dolgok.
2011. okt. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%
Én ateistaként bár nem értem meg, de irigylem a hinni tudó embereket. Akkor is tudnak mire támaszkodni, amikor tulajdonképpen már nincs mire. Az egyházaknak én se vagyok nagy barátja, de szerintem a szekták csak a konkrétan veszélyesek. A többiből ki lehet szállni.
2011. okt. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
Csak református vagy katolikus templomba menjél, a gyülekezetekkel jobb vigyázni, mert később megjárhatja velük az ember.
2011. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%

"a gyülekezetekkel jobb vigyázni, mert később megjárhatja velük az ember."

Mivel járja meg? Azzal, hogy hirtelen egy el nem mondható odaadó szeretetben lesz része amit Jézustól kap?

2011. okt. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha megírod (akár privátban), hol laksz, ajánlok szívesen református gyülekezetet. Természetesen elmehetsz istentiszteletre is, de inkább javasolnám, hogy először egy ifiközösséget keress fel, mert ott a te korosztályodnak megfelelő csapat, és program is van.


Szeretettel:

egy református lelkipásztor

2011. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!