Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdi pályafutását egy...

Hogyan kezdi pályafutását egy költő?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én mindig is szerettem az irodalom órákatm, legfőképp, ha versekről volt szó, így utólag persze mégszebbek az emlékek, és már általános iskola végefelé elkezdtem saját magam is verseket írni, azóta pedig egy szép adag félkész vers hever itt ott. Lassan 6 éve gyüjtöm a gondolataim, nemrég pedig elkezdtem összerakni egy verset megfelelő struktúrával és az érzéseimhez, tapasztalásaimhoz megfelelő tartalommal. Szívesen befejeznék több verset is, legfőképp magamnak írom őket, viszont mégiscsak felmerült bennem a kérdés, hogy mivan akkor, ha az ember komolyabban szeretné ezt művelni, hogyan lehetséges? Egyetemen egészen más szakon tanulok, de máig szívesen olvasok verseket. 20/F

2023. ápr. 16. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatsz saját oldalt, blogot, próbálkozhatsz pályázatokon, vannak ingyenes lehetőségek is.
2023. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de legalább 11 hiba van ebben az írásodban.

Ha tényleg komolyan gondolod, akkor sürgősen szerezz lektort!

2023. ápr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elírások nem számítanak ;)
2023. ápr. 16. 21:58
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Miért?


De rendben: kérlek, javítsd ki a saját kérdésed hibátlanra.

Ha gyorsan és jól sikerül, akkor valóban meggondolhatod a lektort.

2023. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy 6-ot észrevettem legalább, legtöbbször egybeírtam 2 szót, illetve van benne ékezeti hiba is stb,... Szerintem itt most a lényeg az információ átvitelén van nem a nyelvhelyességen. Szóval, annyira nem érdekel_:)
2023. ápr. 16. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Hát... azért aki költő szeretne lenni, ott ez nagyon nem mindegy.

Végül is szakács is lehetsz úgy, ha állandóan prüszkölsz, folyik az orrod, mellé még sárban is hemperegsz... esetleg még tífuszos is vagy, mint Tífusz Mary, aki szintén szakács volt... csak akkor kell melléd legalább egy ember, aki mindezt távol tartja az ételtől, amit készítesz.


Ja: a hibák feléről még csak fogalmad sincs, pedig ezek a komolyabb hibák.

Ha ennyire rosszul ismered a nyelvet, akkor milyen költő szeretnél lenni?

2023. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

A költő nem akar költő lenni. Élvezi, amit alkot vagy/és érzelmeit megfogalmazza. Felmutatja a világnak s a világ értékeli alkotását, önkifejezési formáját.


Mutasd be munkáidat pályázatokon, eseményeken, online térben akár.

Keresve azon embereket, akik vevők rá s értékelik.


A költő, író tud írni, ahogy a rajzos is tud megfelelő vonalakat használni.

2023. ápr. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Természetesen ebből az írásodból, s annak nyelvhelyességéből nem tudjuk megítélni a költői, irodalmi kvalitásodat, azonban a hibákból, amiket ejtettél, következtetni lehet; ami persze lehet helyes, vagy akár hamis. Ha csak vesszőhibákról lenne szó, akkor sokkal könnyebben elfogadhatnám érvelésed, azonban itt jóval súlyosabb hibákról van szó; ez persze nem feltétlenül mutatja az irodalmi tehetséged, azonban azt mindenképpen tükrözi, hogy mégis miben, milyen irányban kell még fejlődnöd. Gyakorolj, olvass és írj sokat, amikor pedig bizonytalan vagy egy adott szó helyességében, inkább nézd meg egy szótárban, vagy az interneten, legalább ebbe már senki nem köthet bele.
2023. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!