Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen ez a vers?...

Szerintetek milyen ez a vers? én irtam

Figyelt kérdés

A Démon


Megint itt van. Itt a démon, mely

átjárja mindenem. Tegnap is éreztem jelenlétét,

midőn hidegebb lett, lelkem kiürült, hangulatom a

szomorú hatványozása, ha halad tova így.


Most elbújtam. Most nem talál a

démon. De... lépteket hallok: hirtelen egy

alakot látok... homályos a vonala. De ő nem

egy démon! Egy angyal tisztelt meg.


Elrejtőztem. De megtalálhat a démon. Vörösen

izzó teste szarvakkal ékelt fejével végződik.

Lépteket hallok... Mintha paták szólnának...

-Jaj, te mit keresel itt? - mondám, de nem hallható válasz.


Lőn a démon. Nem törődik hangos sikolyaimmal.

Húsomba harap, élve felfal. Belehalok. Szállok fel a

mennybe, hol egy angyal fogad. Mondanám néki: Ha

5 percel előbb lemész, megmenthetsz, s élhetek boldogan!


Megtisztelt az angyal, s nem hallván a

nevét megcsókolt... S boldog lettem én. Ezután

elmenekülünk, s élhetünk boldogan. S így

a démon haragjából boldogság lett hála!


2010. okt. 9. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2010. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
őszinte véleményt fogok mondani. a rímek (ahol vannak) gyengék, az enjambement(áthajlás)-ok eröltetettek.Ritmusa nincs,a téma eröltetett allegoriája alatt is rezeg a léc. ez az én véleményem ne haragudj meg érte...ird újra
2010. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
attól, hogy versszakokba szeded, még nem lesz vers...egy versnek van ritmusa, és rímek se ártanának bele, ami nem azt jelenti, hogy a sorok utolsó magánhangzója ugyanaz
2010. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1/ mindig ilyen rímeket irtam

2/ az érzéseimet irtam le nem az volt az elsődleges cél, hogy kiadják vagy vmi

3/ ennek komoly mondanivalója van! mégha sokan nem is értik meg...

2010. okt. 9. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
na figyelj aranyapa, te megkérdeztél minket mi véleményt mondtunk :D ezek után ha megmagyarázod hogy mi miért jó akkor értelmét veszti a dialógus :D
2010. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az áthajlások tényleg elég zavaróak, megkockáztatom, élvezhetetlenné teszik a verset. A rímek hiánya nem hiba. Én személy szerint nem szeretem a rímtelen verseket, de ez semmit nem von le az értékéből. Ennél rosszabb versek is vannak például az érettségi tananyagában.
2010. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ilyen rímeket írtál, és komoly mondanivalója van - ne haragudj, de ettől még bármi lehet sz@r. Érted? Ez nem jelenti azt, hogy márpedig ez jó...


Nekem kicsit amatőr. Az például brutális, hogy számmal írod az ötöt. Nagyon infantilis, hogy sok a szóismétlés (démon). Ha egyben olvasod a verset, akkor zavaró. Jó lenne valami szinoníma, fejleszd a szókincsed. Ugyanakkor a vernek nincs semmi rtmusa, és logikátlanul tagolsz.


Egyszóval kezdő, de abszolút dícséretes, hogy ilyesmikbe öntöd az érzelmeid, élményeid, ez maximális tíz pont, úgyhogy csak így tovább :)


Irodalmár

2010. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik a ritmusa.
2010. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Téma nem jön be


Nem az a lényeg hogy minden sor kb ugyan olyan hosszú legyen pláne ha szabad vers.


szóismétléssel meg tényleg vigyázz az eléggé zavaró tud lenni

2010. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Dilettáns, kezdő vers, bár nem a legrosszabb fajtából.


Nincs különösebb ritmusa, a rímek alig érezhetőek, ezért a "vers"-forma motiválatlan. Akkor már érdekesebb lenne ebből rövid, de átütően, erős képekkel megfogalmazott prózát, prózaverset írni.


"Lőn", "mondám": teljesen ide nem illő archaizmusok, csak modorosságként hatnak, semmi szükség rájuk.


"mennybe, hol": az ahol pont jó lesz ott, ahol ritmusról úgysem beszélhetünk.


Egyébként nem logikus az, hogy a démon többször is itt volt már (megint itt van), és "átjárt" korábban, míg most felfal. Mi okozza ezt a változást? Semmi sem ok nélkül történik, még a démonoknál sem.


Szóval a tartalom zavaros, a forma is rossz. De legalább nem teliholdról, holdfényről, szerelemről meg könnyekről írtál, az is valami. Legalább volt valami ötleted és azt meg akartad írni hatásosan. Tehát még semmi sincs veszve, de a továbbiakban ügyelni kell arra, hogy a stílus ne tartalmazzon öncélú modorosságokat, a forma ne legyen önkényes, a leírt tartalom pedig valamilyen logikát kövessen és legyen valami tartalma is néhány esemény puszta leírásán túl is.

2010. okt. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!