Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol lehet jó minőségű hegedűt...

Hol lehet jó minőségű hegedűt venni és mennyiért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy gimnazista vagyok és egy kis időre abba kell hagynom a hegedülést, hogy a tanulmányaimra koncentráljak. De, hogy ne essek ki a ritmusból, szeretnék venni egy hegedűt amin alkalomadtán gyakorolhatok. Szeretnék tőletek tanácsot kérni: hol lehet jó hegedűt venni és kb mennyi az ára? Egyébként 3 éve zenélek, tehát nem szükséges nagyon profi hangszert vennem. :)


A válaszokat előre is hálásan köszönöm! :)



2023. máj. 18. 20:11
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%

A legtöbb hangszerboltban csak hegedűnek látszó ipari hulladékok vannak, nem szoktak komolyan hegedűkkel foglalkozni.

Nézz körül a Victoria Music hangszerboltban budán. Szerintem egy 150 ezer környékén már akár találhatsz is valami használhatót.

2023. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1-es neked köszönöm a választ.


2-es: a zeneiskola biztosít azoknak hangszert, akiknek nincsen. Észkombájn…

2023. máj. 23. 09:59
 3/7 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy ezzel nem segítek, de a Victoria Music nekem nagyon rossz tapasztalat. Csellóvonót vettem ott, és rámsóztak egy használhatatlan szart, mert bár nem tűnt túl jó minőségnek az a vonó, de nem tudtam sokat rászánni sajnos, ezért aztán én hülye, bíztam bennük, gondoltam, biztos nem mondanák, hogy jó és hogy nem, "teljesen jó rajta a szőr", ha nem úgy lenne...merthogy kb. órákig kellett tekerni, hogy ki legyen feszítve valamennyire a szőr rajta. De gondoltam, értenek hozzá, és csak nem hazudnak a szemembe. Hát, de. Ha az lett volna, hogy miután megjegyzem, hogy szerintem túl laza a szőr rajta, úgy reagáltak volna, hogy "basszus, tényleg...akkor azt még beállítjuk, megjavítjuk, és utána viheti is", az OK lett volna. De miután szóltam, nagyon győzködtek, hogy ez így teljesen rendben van, ő már csak tudja, mert 20 éve hegedül. Én is hülye voltam, hogy megvettem, de ez tök más kérdés. Vagy, ha azt mondják, hogy ebben az árkategóriában csak ilyennel tudnak szolgálni, még az is jobb lett volna. Szóval velem nem voltak korrektek, de persze nagyon sok embernek meg biztos jó tapasztalata volt velük...
2023. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Ez sajnálatos. Attól tartok, erősen függ ez attól, hogy aznap épp ki dolgozik ott bent. Amit nem lehet előre tudni.
2023. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as:


De igen, segítettél azzal, hogy elmesélted ezt a történetet. Ezért ha ott vásárolok, majd óvatos leszek. :)

2023. máj. 28. 10:55
 6/7 anonim válasza:
100%
Az én hegedűm Facebook marketplaceről van. Nekem nagyon megérte, mondhatni jó ár volt, mert egy 40 000Ft-ért vettem, 30 000 Ft-ért a hangszerész tökéletesre javította (lélek, finomhangoló, làb, meg a fogólappal volt egy kis baj). Így 70 000 Ft-ért vettem egy 120 éves hegedűt, gyönyörű hanggal.
2023. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

En a Jófogásról vettem 25k-ért, fel lett újjítva 80k-t így

105.000ft-ért lett hegedűm (+kellett egy új tok)

És mostmár 3x vagy 4x többet ér...

Kb 45 éves. És megvan a maga story-ja☺️

Szóval interneten is kilehet jót fogni.

A hegedű tanárom szavaival élve:

,,Nem a zenész választja a hegedűt, hanem a hegedű a zenészt! "❤️🎻

2023. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!