Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi annak a neve, ha színeket...

Mi annak a neve, ha színeket társítok a könyvekhez?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmnek említettem nemrég, hogy amikor egy könyvet olvasok, eszembe jut egy szín róluk. Azt mondta, ez egy ritka adottság, erre van is egy szakszó, de nem tudja, mi a neve. Valaki véletlenül nem tudja?

2023. jún. 27. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, én a hét napjaihoz társítok színeket.
2023. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Szinesztézia. Illene tudni, mert alapműveltség. Irodalom órán tanítják.
2023. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szinesztéziát, amit irodalom órán tanítanak, azt én is tanultam, de ha a könyv cselekményéhez társítok színeket, arra is ezt mondják?
2023. jún. 27. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szinesztézia. És egyáltalán nem ritka adottság. Aki nem tapasztal ilyet, főleg úgy, hogy kreatív, szeret alkotni, annak egyszerűen fantáziája nincs. Szerintem ez a ritkább jelenség.
2023. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Akik egy-egy könyv borítóját tervezik, ugyanezen elvek alapján teszik azt. Mert egy könyv borítója már nagyon sok mindent elárul a könyv tartalmáról, hangulatáról. Gyakorlott könyvolvasók pedig már a borító kinézete, színei alapján is tudnak választani ízlésüknek megfelelő könyveket.
2023. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!