Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Léteznek olyan emberek itthon...

Léteznek olyan emberek itthon akik megvesznek kizárólag könyv ötleteket,történeteket?

Figyelt kérdés

2023. jún. 28. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem. Ma már ez nem üzlet.

Tele a net is meg a könyvesboltok is könyvszeméttel, történet-szeméttel.

Újat ma már nem lehet kitalálni.

Vissza a klasszikusokhoz.

Egy fillért nem adok a mai tartalmatlan, értelmetlen szóf.sásokhoz.

2023. jún. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dunát lehetne rekeszteni, főleg az "ötletekkel", amik sok esetben nem kidolgozottak.


Ha meg már kidolgozott, akkor megéri saját munkaként kiadni.


Offline könyvek kihalóban. Pl magyarban. 2000-6000 eladott példány már jónak számít.


Holott kb van 9.6 milla magyar. Remélem érzed a számok közötti különbséget.


Neten angolul több emberhez eljut. Ott viszont érdemes nagyobb megfontoltabb marketing tervet kidolgozni.


Pl Ross draws yt csatornát is fokozatosan építette fel a srác. Promózta magát a maga módján, idővel pedig jött a könyve. A nagy rajonótábor pedig készen állt, adott volt.

2023. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D-Mano ***** válasza:

2-es)

azt vágod, hogy

1) egy könyv ára az 1 havi netflix/HBO GO stb. előfizetés árának felel meg, sőt még egy mozijegy árának is a duplája?

2) egy könyvet elolvasni, átlagos olvasási sebességgel sokkal tovább tart, mint egy film vagy 2-3 epizód egy sorozatból

??

Szóval az átlagembernek nagyon meg kell fontolnia, hogy mennyi és melyik könyvre költi a pénzét és a szabadidejét.

Éppezért egyrészt párszáz eladott példány is jónak számít 1-1 cím esetében. És erősen torzítja a nyomtatott könyvekre való kereslet vizsgálatát, ha azt 1 cím ~ eladott mennyiség összefüggésben tesszük.

Talán sokkal érvényesebb eredményt kapnánk (a fentebb írtak tükrében) ha 1 hónap alatt kiadott új címek ~ eladott mennyiség függvényében vizsgálódunk.

2023. jún. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as. Nem ez a téma, hogy hasonlítsuk össze ezen tevékenységeket, kikapcsolódási formákat, árait stb.


Értem én a gondolatmeneted, hogy vannak emberek, akiknek kényelmesebb ülni a tv/monitor előtt egy videó előtt. De ők más kategóriába tartoznak. (Legtöbb esetben.)


S nem is lehet egy kalap alá venni ezeket. Ahogy a rajzolást, szobrászatot se lehet pl kiránduláshoz, túrázáshoz viszonyítgatni. Más élmény, más aktív tevékenység.


Persze meg lehet rajzolni egy tájat vagy egy elemét szoborként kivitelezni, de össze se lehet hasonlítani a tevékenységeket.


Ezesetben lehet alapul venni egy tájat. Ahogy a könyvek/irományok is jó alapok pl filmekhez, de a mélyebb részleteket, az alapok relytik.


Aki olvas az azért olvas, mert szereti azt.


Míg a filmek, animációk világában meghatározott kismikkió pl arcvonás, kinézet, táj stb van, azaz adottak, addig a könyv szabadon engedi a fantáziát, kreativitást és bővebb.


Másképp élvezhetőek.


Vannak dolgok miket nem lehet pénzben, időben mérni. Nem mindenki fogja megérteni, de nem is kell. Mindenki maga dolga mit kebelez be vagy sem.


Könyvet is olvasok, netflixen stb-n is elen vagyok és számtalan művészeti ágon tevénykedet, melyek munkám is és egyet mondok:

Sose sajnáltam egyikre se a pénzt, mert nem arról szólnak, hanem arról, hogy szeretem őket.


Mindemellett se alkotóktól, szolgáltatóktól nem sajnálom, mivel mindenki pénzből él.


Az, hogy ki milyen anyagi helyzetben van, az más kérdés.

De hidd el, aki amit szeret/akar úgyis megoldja.


Számtalan példát mesélhetnék ezzel kapcsolatban.


Ahogy sokaknak ott van a zsebükben a több száz ezres kütyük, vagy cigiznek el havi 30-50ezreket, holott az illetők nem engedhetik meg maguknak igazából. (Ezekhez képest eltörpül egy drágább könyv ára és ha vigyázunk arra az életünk végéig vagy akár tovább is kitart.)


Volt olyan megrendelőm, aki nagyon sok mindenről lemondott ideiglenesen, csakhogy megvehesse a megbeszélt alkotást, ami egyedi darab és nem kevés munka volt vele.


Sajnáltam az illetőt, ahogy derültek ki a dolgok, ám én se adhattam lejjebb. Időm, munkám, alapanyagok, eszközök működtetése stb.


De megvette.


Lehetne mélyen beszélni a témákról még bőven...


A csökkent kreativitás is megfigyelhető azoknál, akik kötött, adott dolgokat fogyasztanak.


A gyerekeknek is jobb mesét olvasni, mintsem kötött, adott dolgokat kínálni a fejlődő agyuknak, hogy elengedhessék fantáziájukat.

Akár rajzolással lehet kombinálni. Pl rajzoljunk meg egy jelenetet.

Elképesztően más-más eredményeket lehet kapni a gyerekektől főleg.


Aki sajnálja az idejét, pénzét egy könyvre, nem is akarja igazán azt.


Mindemellett kölcsön is lehet venni, kérni. Vagy használtan olcsóbban megkapni. (Ha már az olvasók oldalát nézzük.)


Én is szoktam kölcsön adni. Persze olyanoknak, akikről tudom, hogy nem amortizálják le őket.


Megesett nem egyszer, hogy megtetszett a könyv az illetőnek és megvette, majd a folytatásait is vagy az író másik munkáit.

2023. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Paczalos István ***** válasza:
Amúgy míg meg nem nősültem havonta 3-4 könyvet vettem, és elmondható rólam, hogy Tolsztojtól ugyanúgy elolvasok egy könyvet, mint Phoenix Wolftól. Viszont mióta megnősültem, nem nagyon maradt szabad hely az új könyveknek, rengeteg könyvet letöltöttem anno a már megszűnt slp-ről, torrentekről, scribd-ről, illetve online szoktam is venni e-könyvet. Viszont az átlag magyar fizetésekhez képest pofátlanul magasak a könyv árak. (mondjuk rá, én pofázok, mikor kb 20000 online könyvem van)
2023. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!