Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemény a következő kis...

Vélemény a következő kis irományról?

Figyelt kérdés

Tudom ez még nem jó, tudom még gyakorolnom kell. Inkább csak egy kis építő kritikát szeretnék. Kérlek ne marcangoljatok szét, még tényleg kezdő vagyok :,)


Nyugtalan gitárzene fügyül a lobogó tábortűz mellett. A nap már rég a horizont alá süllyedt. Egyedül az apró pontfényű csillagok ragyognak. A jókedv zajai töltik be a kis balatoni nyaralót. Az élet előtt álló fiatalok cseveje lenge szellőként szalad át a nyirkos utcákon. Száll a dohányfüst, koppan a betonon a söröskupak. Az ifjúság mámora ez.

Ázott fürdőgatyák és vállról lecsúszott bikinik. Ez lenne hát az.

Ekkor még szerelem öleli fel a gyerekeket.

Ha nem egymásba, még az életbe szerelmesek. Zengenek a hangszálak, vidám sikolyok repülnek ki a kertből. Örök az este s mégis pillanatoknak tűnik. Nézd már eohan is el.

Most oltja a tüzet a gatyáből kilógó merészség. Földre hullanak a csikkek és az üvegek egy utolsó, diadalmas eltörésre kerülnek. Felszáradnak a ruhák és serény “jóestékkel” búcsúzik egymástól a csapat.

Újra hallani lehet a tücsök ciripelését. Már a fiatalok is nyugszanak. Szerintük csak az estére, de lassacskán már örökre. Feledésbe merül a balatoni nyár. Véget ér a szerelmes vers. Hátrahagyják a műanyag székekkel és meggondolatlan tettekel egyetemben. Széthullott a szerelem.

Szerettelek balaton, szerettelek ifjúság.



2023. júl. 18. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez tetszik. Jók a "képek", pl. ez: "Ázott fürdőgatyák és vállról lecsúszott bikinik". Vagy ez: "Most oltja a tüzet a gatyából kilógó merészség." A közhelyesebb kifejezéseket én kihagynám. A tücsök az nekem ne ciripeljen, hanem rinyáljon, vagy rappeljen!

Mindenesetre van hangulata.

2023. júl. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Ilyet bármikor generál a mesterséges intelligencia másodpercek alatt, szóval nem tudom mi a célod de hogy karriert nem fogsz befutni ilyen unalmas irományokkal az biztos. De ha csak hobbiból írkálsz ilyen baromságokat akkor hajrá, túl sok reményt viszont ne fűzz hozzá!
2023. júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik az elképzelés:)

Viszont már az első mondatban hiba van:

"gitárzene fügyül"

Gondolom, "fütyül" akart volna lenni. Te el tudod képzelni, ahogy fütyül egy gitár? A gitárnak nem fütyülős hangja van, kivéve, ha erre gondolsz: [link] de kötve hiszem:D

A gitár szól, zeng, pendül, peng, hullámzik, dobog, dobban, lüktet, susog, rezeg, rebeg, csendül, rezonál, vibrál, reszket, súg. Csak hogy párat felsoroljak:) És ezek mind attól függnek, hogy milyen hangulatot akarunk elérni, nyilván egy szerelmi vallomás alatt nem dobbanni fog feltétlen a gitár, és egy harsány fesztiválon se épp reszketni fog. Attól is függ, hogy milyen közel van a gitár, milyen erősen lehet hallani, például susog, ha messzebb van:)

Látom, hogy igyekszel szépen kifejezni magad, de sokan esnek abba a hibába, hogy olyan hangutánzó szavakat használnak, amiknek köze sincs semmihez. Amikor olvastam, arra gondoltam, hogy mégis hogy a fenébe tud fütyülni egy gitár, mert én olyat még nem nagyon hallottam:D


Plusz saját preferencia, de túl rövidek a mondatok. Vagy hosszabban kifejezve, vagy kettő-három mondatot vesszővel egybekötve könnyebb lenne olvasni. Mire elkezdődne a mondat, már vége is és jön a következő, így számomra nem érte el azt a hatást, amit szerettél volna.

De tetszett. Hajrá!:)

2023. júl. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban, a fütyülő gitár mellett van még jó pár képzavar, meg egy-két súlyosabb helyesírási hiba.

Ezekre kéne ügyelni, főleg a képzavarokra, mert nagyon rossz ilyeneket olvasni. Viszont van érzéked az íráshoz, az egyértelmű. Ilyen stílusban viszont csak rövidebb szösszeneteket szabad írni, hosszasabb szövegeknél már emberkínzás lenne.

2023. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van szókincsed, ne akard túlcifrázni, mert az ront az összképen.
2023. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!