Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell művészeti youtube...

Hogyan kell művészeti youtube csatornát indítani?

Figyelt kérdés

Én főleg festő vagyok, de foglalkozom cosplayel és fursuitokkal is. Valamint dekoratőrnek tanulok. Eleinte festős videókat és jelmez bemutatókat csinálnék arc nélkül, mivel azt szeretném hogy az emberek ne engem értékeljék hanem a műveimet.

Nyilván videózás mellet dolgozni is fogok


Milyen kamerát ajánlotok?

Milyen mikrofont ajánlotok?

Hogyan érdemes a videókat megvágni?lehetek így híres?



2023. aug. 24. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamerának kezdő szinten egy telefon is jó. Ha profibb képet akarsz, vegyél egy olyat, amin van mikrofon bemenet, tud 1080p-ben felvenni, van manuál expozíció (és esetleg log profilok). De egy Sony NEX is megteszi, ha van hozzá jó optikád.

Mikrofonból egyszerű 20-40000 ft-ba kerülő puskamikrofont valamilyen állvánnyal.

Vágáshoz a Davinci Resolve ingyenes (bár én még nem próbáltam).

Ha magyarul beszélsz, nem lehetsz híres. Ha nem nyávogsz idegesítő hangon, nem lehetsz híres. Ha levideózol egy hullát, híres lehetsz.

2023. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fursuit alatt ilyen furryb*zis szarra gondolsz?
2023. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es nem ez volt a kérdés, valamint nézz utána a témának mert fingod nincs miről pofázol:)

1-es köszönöm a kulturált választ

2023. aug. 24. 10:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mikrofon nagyon felhasználásfüggő, ha pl tervezel alkotás közben beszélni, miközben csak a kezedet látják, akkor valami olcsóbb lavalier elég sok puskamikrofonos megoldásnál jobb. Ilyen lavalier under $100 keresésekkel meglesznek a típusok, de kicsit többért tudnak egészen sokkal jobbak is lenni. Youtubeon a típus tesztjére keresve meg is hallgathatod kedvenc fejhallgatódon őket.


Ha kizárólag asztalnál rögzítesz hangot utólag, akkor azért jobb már indulásnak egy nagymembrános kondenzátormikrofon egy olyan hangkártyával, ami XLR bemenetre küld 48V fantomtápot. Állvány, kábel, popfilter ne maradjon el! :)


Videónál leginkább a bevilágításod lesz döntő, ami áll ugye cuccból és tudásból. Szép nyúlüreg ez is, szintén big excuse egy kis youtube bújásra. A kezdés nyugodtan meghet telóval, pl utóbbi évek csúcsmodelljei, főleg az agyondícsért kamerájúak közül bármi, gyakorlatilag pár tizesért egy szakadtabbat le lehet akasztani, kamera üvege legyen szép, meg vegye az érintést. :) Meg ha a telód megfelel, akkor repcsi és ne zavarjanak mód, kameratörlés, és mehet a werkli. Persze az lesz az első, amit cserélsz tényleges kamerára, de a fények dobnak igazán nagyot a dolgon, és nélkülük a legjobb kamera is elég kompromisszumos nyersanyagot hozna.

2023. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as hűha kisregényt írtál, de nagyon köszönöm. Mikrofonnak kicsit utánanéztem és én úgy gondolom eleinte elég lesz bőven egy ilyen mini hordozható mikrofon.
2023. aug. 24. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
2023. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rode csiptetős bőven elég eleinte.

Mai telefonok kameráival lehet simán startolni.


Viszont:

Fotós alapokat tanulj meg hozzá pl mi az ISO stb, mert elengedhetetlen.


Ami nagyon fontos és meghatározó tud lenni az pedig a fények, azaz megvilágítás.


Drasztikusan javítja a minőséget.


Tanuld meg az elméleteket és kísérletezz.


Eleinte napokat is el tudtam játszadozni tárgyak fotózásánál, videózásánál.

2023. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!