Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mely Youtube/Tik-tok csatornák...

Mely Youtube/Tik-tok csatornák válhatnak örökzöldekké szerinted?

Figyelt kérdés

Amiket a mostani fiatal generáció érettebb fejjel is értéknek tart majd és örömmel mutatja meg a gyerekeinek. A szórakoztatás témakörét is ide értem, nem csak az ismeretterjesztést.


Az én szüleim még Hofit mutattak nekem kazettáról és ami a youtubon megy az nekik már gyerekes hülyeség. De közben a youtube-nak kialakult a krémje, ami már az életünk része. Szerintem túlzás volna azt állítani, hogy köztük nem lehetnek olyan nagy alakok, akiknek fennmarad a neve generációkon át. Egy tipp tőlem is legyen itt: A Zállatorvos. :D Egyszerre ismeretterjesztés és szórakoztatás. Szerintetek kiket fogunk 20-30 év múlva is szeretni?



2023. okt. 12. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Youtube tartalmak nem összevethetőek a több évtizeddel ezelőtti médiával. Akkor volt 1-2 tévé- és rádiócsatorna, aki ott rendszeresen szerepelt, azt az egész ország nézte/hallgatta, mert nem volt más. Most meg szó szerint végtelen a kínálat, elaprózódik a figyelem.

Ráadásul ez egy olyan felület, ahol bárki kiélheti a kreativitását, lehet hogy lesz a Zállatorvosnál is tehetségesebb, ügyesebb tartalomgyártó, és akkor ő is gyorsan a feledés homályába merül.

2023. okt. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet lesz ilyen, nem tudom megtippelni.


Az #1-el értek egyet. Régebben gyerekként, amikor kijött a Shrek, a Toy Story, a Jégkorszak stb, akkor az a gyerekek számára egy közös pont volt. Mert akkor még nem jött ki minden hónapban 10 netflixes mese. Persze ma is vannak népszerűbb mesék amit ismer mindenki, pl ott a Jégvarázs. Én mégis azt érzem, hogy ez a közös pont érzete már nincs meg annyira. Vagy youtube-on, a Dancsó videókból mindenki tudott idézni a sulikban, most biztos nem tudna mindenki idézni a Whisper Ton-tól, pedig őt is egymillióan követik.


Nyilván még ennél is régebben ez ennél is igazabb volt, amikor tényleg mindenki ugyan azt nézte a tv-ben, vagy hétfőnként ugyanazt hallgatta a rádióban.

2023. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!