Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Más is szokott így rajzolni?

Más is szokott így rajzolni?

Figyelt kérdés
Nem szoktam referenciát, modelt vagy ilyesmit keresni, hanem csak fogom magam és elkezdek rajzolni, aztán csinálom kb. 2 óráig. Nevezhetjük firkálásnak, nem tudom, meg persze nem jók, de én így szoktam. Addig próbálom, amíg nem sikerül.

2023. nov. 2. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
És mit rajzolsz?
2023. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2023. nov. 2. 20:45
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%
Szoktam, bár sokszor szükségem van referenciára és van amikor magamat használom, főleg kezeknél.
2023. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A referenciák és társai javarészt kezdőknek fontos leginkább, mivel az ő képességeik nem engedhetik meg a kútfőből rajzolást.


A rajz alapjai ott kezdődnek részben, hogy a 3D valóságot képesek legyenek átkonvertálni a lapra.


S bizony a profi rajolók ugyan rutinosan vázolnak fejből is, ám nekik ott van fejben és zestben rögzítve, mit s hogyan kell megrajzolni.

Vannak adott mozdulatok, különböző nézetek melyeket nem árt csekkolni pl egy bábun vagy bármin, ami referenciaként, modellként szolgál.


Még ha csak egy pillantásra is.


Számtalan motoros képességek együttese alkotja meg az adott művet.

Akiknek ezen képességei magasabb szinten van alapon, annak a gyakorlás, tanulás mégmagasabb szinteket tárhat fel. Őket hívjuk tehetségeseknek.


Ám a tehetség ápolása, fejlesztése is szükséges, mert elakadhat, megrekedhet s önmagán alul teljesíthet.


Használj bátran modelleket, referenciákat stb., mert fejlődésedhez hozzáad.


Direkt tartok havi 2x modellről való rajzolást, hogy karban tartsam az agy azon területeit, melyek kellenek.

Gondolkodás, térlátás, kinesztézis pl az agy feldolgozza a látott dolgokat, majd a kéz mozdulataival összhangban megalkotja lapra azt, amit látok.


Kell a folyamatos gyakorlás, elevenítés, ahogy a suliban tanult dolgokat is elfelejtheted, mert nem használod.

Hiába voltál pl 4-5-ös. X idő után újra kellene csinálnod, megbuknál.


Ne legyél rest és gyakorolj!

2023. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De jó! Nekem nagyon tetszik, amit kiposztoltál. Ránéztem a többi rajzodra is, és a kiposztolt tényleg a legkiemelkedőbb.


Ha profin akarod csinálni, akkor sokkal több szabály van, mint ha csak passzióból csinálod. A profizmus persze nem feltétlenül vezet jobb alkotásokhoz, csak kiszámíthatóbb minőséghez, amik elengedhetetlenek ahhoz, hogy grafikusként alkalmazzanak. #4 jókat ír.

2023. nov. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!