Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajfestményhez mik szükségesek?

Olajfestményhez mik szükségesek?

Figyelt kérdés

Keretre feszített vászon van, festék, ecset van.

Mikre lehet még szükségem?

Lehet kapni bekeretezett farost lapot is, persze ez fotóhoz lenne való, de erre is lehet olajfestéket használni?

Egyszerű kép lesz, de szeretném, ha tartós, időt álló lenne.


nov. 10. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Adottság, készség, tehetség.
nov. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehetség is kell.
nov. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehetség is van.


Nos, kifejtem akkor bővebben, miért írtam ki a kérdést.

Eddig csak akvarelleket készítettem. Ahoz nem kellett semmi, csak festék, papír víz.

Most olajfestékkel fogok festeni nem tudom hogy ezeknek a kínai boltban kapható, különféle méretű keretre feszített vásznaknak van-e szükség valamiféle elő kezelésre, alapozásra? A festéket, ecsetet mivel lehet ez esetben hígítani, tisztítani? Úgy tudom, lenolajjal. De inkább ez ügyben is tapasztalatokra lennék kíváncsi. Továbbá kérdés, hogy a kész festményt kell-e fedni után kezelni valamivel? Pl pasztell kréta képet le lehet fújni erre megfelelő lakkal.

nov. 10. 06:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak videók erről, nézz rájuk, ennek pl. több része is van. Sok sikert!


https://www.youtube.com/watch?v=-gMyNem2dJo&t=266s

nov. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
nov. 10. 07:01
 6/8 anonim ***** válasza:
elég lassan szárad, tehát lehet, hogy kell valami adalék, ami gyorsítja a száradását, hogy tudj haladni
nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, próbaltam utana járni, hogyan lehetne minél kíméletesebb szerekkel megoldani a hígítást meg a szarítást. Ha jól értelmeztem, higításra, ecset tisztitásra a kár napraforgó olaj is lehet terpentin helyett. Ami viszont gyorsaban szárad az a rozmaring olaj. Még nem állt összeteljesen a kép, mert ahány cikk, ahány video, kb annyi féle.
nov. 10. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Le lehet lakkozni, ha elkészült, de ezzel nem kell sietni, előbb legyen meg, száradjon meg rendesen... azt akvarell után az olaj nekem felüdülés volt, sokkal inkább javítható, ha valami nem sikerült elsőre.
nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!