Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért szórnak ki mindig...

Miért szórnak ki mindig novellapályázatokról, ha az olvasóknak tetszik, amit írok?

Figyelt kérdés

Szoktam pályázni, mindig bétáztatok (mielőtt valaki ezzel jönne, nem, nem barátokkal/családtagokkal, hanem erre való csoportban keresek idegeneket, akik véleményezik). A béták kevés, inkább kisebb hibát jeleznek csak általában, azokat is javítom, ha van nagyobb, azt is, és sokszor mondják, hogy nagyon jó lett. Ennek ellenére szinte soha nem érek el helyezést.

Mi lehet a gond? Mit csináljak másképp?



nov. 14. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Az előtanácsadóid nem szakemberek, nem irodalmárok.

Félművelt amatőröknek bármit el lehet adni.

Amúgy tehetseges író ember nem a gyakorin kér vélrményt, hanem szakembertől.

nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A mezőny lehet erős, hiába jó, amit írtál. Ha elvontabb, kevesebbek által kedvelt témáról írsz talán azért, vagy a beküldött dokumentum nem felel meg a formai követelményeknek
nov. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem "tehetség" kérdése, hogy hol kér valaki tanácsot :D De valódi író meg nem dobálódzik a tehetség kifejezéssel, szerintem.

Kértem szerkesztőktől is véleményt (jogos, ezt beleírhattam volna a kérdésbe), ők sem tudtak semmit sem mondani. Nem találtak sokkal több vagy szignifikánsabb hibát a bétáknál. Volt, aki szerint némelyik pályázatnál, ahol mondjuk honlapra kikerülés vagy kötetbe kerülés a cél, a kiírtak mellett a saját elképzeléseiket is nézik, és egységes képet akarnak alkotni a megjelentetett írásokkal, és emiatt is kiszórhatnak.

Egyébként zsánerirodalomban bizony az általad "félművelt amatőröknek" nevezett olvasók azok, akik az elvárásokat teremtik, szóval de, éppenséggel ők határozzák meg egy majdan kiadott kötet olvasottságát...

nov. 14. 12:04
 4/11 A kérdező kommentje:
2, igen, jogos. Az erős mezőny gondolata sokáig bennem is elég válasz volt a kérdésre. Csak sokszor aztán elolvastam a bekerült/díjazott írásokat, és néha egészen megdöbbentően alacsony színvonalú írások értek el helyezést. Persze akad tényleg jó is, de sokszor érthetetlen számomra, hogy hogyan jut tovább olyan, ami klisés, unalmas, rosszul megírt, és még nyelvtani/központozási hibáktól is hemzseg.
nov. 14. 12:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy valami tartalmilag jó, de nem olvasmányos. Illetve nem mindenkinek tetszik ugyan az. Olvastam már borzasztó műveket amiket elvileg ugyan úgy átnéztek mások ennek ellenére szinte olvashatatlan volt. Más meg jó lett volna, viszont annyira cifrázta a dolgokat, hogy elrontotta vele.
nov. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Próbálkozz máshol. Keress olyan helyeket, ahol inkább az olvasókhoz jutsz el.

Ezek a szakmai körök szinte mindig elfogultak. Láttam már én is jó néhány olyan antológiát vers és novellapályázatok műveiből, aminél a legtöbb álmodozó középiskolás gyerek jobbakat ír :)

nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Lehetséges, hogy hasonló a helyzet mint a filmeknél, ahol a kritikusok általában az értelmezhetetlen, nem a közönségnek hanem egymásnak készített filmeket szeretik díjazni.
nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol pályázol, de van pár novellaíró pályázat, amit már ismerek, régen én is indultam, és annyira egyértelmű volt, hogy aki nyert, az sose a műve miatt. Volt egy év, amikor az első helyezett egy szlovákiai magyar mozgássérült fiú volt. Nagyon gagyi volt, amit írt, de jó volt nekik reklámnak. Másik éven egy állami gondozott kismama nyert. Az ő novellája hemzsegett pl a helyesírási meg nyelvhelyességi hibáktól. Ezután már úgy pályázatam, hogy esélytelenül, de hátha valaki meglátja.
nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy nem az rossz, amit írsz, hanem amit mások írnak, MÉG JOBB!
nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tök szubjektív az egész. Én se vagyok irodalmár, de mondjuk szakmai szövegeket sokat írtam már és ott is rengetegszer előfordult, hogy nagyon más véleményen voltunk a kollégákkal egy adott szöveg minőségéről. Ott is hogy teszel igazságot? Szakmailag egy szinten voltunk, de egyszerűen mást tartottunk jónak.
nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!