Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festészethez kiegészítőket...

Festészethez kiegészítőket hol találok?

Figyelt kérdés
Sziasztok hobbiként szeretnék elkezdeni festeni, nagyon kezdő vagyok, érdekelne miket érdemes megvenni és hol?
nov. 21. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen közeledben lévő művészkellékesben fogsz találni hozzá festéket, ecseteket és vásznat is. Vagy vannak olyan lapok is, amire lehet festeni, az olcsóbb, mint a vászon és ha először csak gyakorolgatnál, arra teljesen jó. Abban is fognak tudni segíteni, hogy mit válassz.

Elsőre szerintem nem érdemes túlzásba vinni, addig ne költs rá nagyon sokat, amíg nem vagy benne biztos, hogy tényleg szereted csinálni és tartós hobbi lesz, nem csak fellángolás.

nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, először is jó lenne tudni hány éves vagy? Mennyire vagy nagyon amatőr? Mivel, mire szeretnél festeni?

Hobbi, művész kellék boltban tudod megvenni, vagy megrendelni. De néha akad kínai, íroszer boltokban is. Lehet kapni készleteket, amiben szinte minden benne van.

Vehetsz festőállványt, de nem olcsó, és nem feltétlenül kell ha nem festessz sokat. Vászonra, farostlemezre, kasírozott vászonra, papírra is festhetsz. Olajfestékkel, akrillal, temperával, vagy vízfestékkel. Temperával a legkönnyebb szerintem, de kinek mi jön be. A pénztárcád szerint válassz, festéket, ecseteket, vásznat, vagy egyebet. Ha olajfestékkel szeretnél festeni, akkor festőszer is kell, ecsetmosó hígító. Bár ma már van vizes alapú olajfesték is. De ha betévedsz egy ilyen boltba, akkor figyelj oda, hogy ne vegyél meg rengeteg felesleges dolgot. Mert én is képes vagyok megvenni olyan dolgokat amik igazából nem kellenek, csak megtetszenek, és a végén elég borsos végösszeg jön ki.

nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, csak egy lépéssel vagyok előtted. Négyszer-ötször voltam élményfestésen, egy kiválasztott képet festettünk meg oktató/moderátor segítségével, fel voltak előre skiccelve a körvonalak, kaptunk festéket egy papírtányérra és megmutatta a keverést, az ecsethasználatot, aztán született egy számomra egészen elfogadható eredmény. Akrillal festettünk, ami viszonylag gyorsan szárad, jól fed, hamar rá lehet húzni a következő réteget. Sok videót megnéztem, főleg a tájképek érdekelnek. Karácsonyra rendeltem magamnak egy kis asztali állványt, pár olcsó, lécre feszített vásznat és akrilt, ecsetet. Van egy tavas, tükröződős kép, azt szeretném megfesteni, nagyon izgat.
nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!