Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik Beethoven darabról van...

Melyik Beethoven darabról van szó?

Figyelt kérdés

3'45''-től indul a zene:

[link]



dec. 2. 05:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Beethoven, Piano Sonata

No. 8 in C Minor, Op. 13,

"Pathetique": II. Adagio cantabile.


[link]

dec. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm. :) Pár napja fedeztem fel, csodás zongoramuzsika! :D Beethoven-srácnak valami ihletet darabjaiba időnként belefutok, tetszik!

(Lassan én is elefántnak képzelhetem magam. ;-) )

dec. 5. 01:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Számomra is nagyon érdekes, hogy a természetbe kihelyezett zongorával (zsong/zong*), csendes vízcsobogással és az nyugalmasan Beethovent hallgató elefánttal, mennyire átlényegített szépségű lett az általam egyébként ismert és kedvelt zenemű. :)

Albert Schweitzert juttatta eszembe, aki Gabonban az afrikaiak gyógyítása mellett, rendszeresen Bach műveket adott elő a dzsungelkórházában. ;-)

dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Így van, Albert S. detto.

Egyébként a zongora szó nyelvújításkori (Kazinczy), a zengő tambura összevonása, szóval igen: a zeng, zong, zsong szavakkal egy gyökű. :)

dec. 10. 03:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!