Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan fejlődjek zongorában?

Hogyan fejlődjek zongorában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 éve zongorázok jelenleg most fejeztem be a Török indulót.Szeretek dinamikus darabokat is játszani, át tudom adni a crescendot pianot fortet stb...Nagyon szeretek zongorázni és sokat is játszok egy nap.Most a Panthetique szonáta 3. tételét kezdtem el.


VISZONT!


Úgy érzem, vannak olyan napok hogy nem megy olyan egyenletesen és sokat ütök félre.Illetve tanár előtt vagy tömeg előtt egyaltalán nem tudom átadni azt amit valóban tudok amikor pl. itthon gyakorlok.Komolyabban szeretnék zongorázni.


Tudnátok nekem olyan gyakorlatokat vagy tippeket mondani amik fejlesztenek vagy segítenek mielőtt még elkezdenék bármi szívós darabot?

Ti hogyan gyakoroltok mi segített nektek?



2021. ápr. 21. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bizonytalanságra az egyetlen megoldás, hogy gyakorolj amennyit csak tudsz, lehetőleg tanárral, de otthon is gyakorold amiket mond. Arra, hogy másoknak nem tudod átadni a tudásod pedig azt, hogy játssz idegeneknek, minél többet és figyelj a visszajelzéseikre. Én például szívesen meghallgatlak. A párom énekel, szóval értek a zenéhez, nem laikusként hallgatnám.
2021. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond a tanárod???
2021. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából ő is sokat mondja, hogy milyen tehetséges vagyok meg minden meg hogy muzikális vagyok.De kicsit idegesítő, hogy azt mondja, hogy biztos úgy gyakoroltam a T. indulót, hogy elhadartam elejétől a végéig pedig ez nem igaz ki szoktam gyakorolni azt ami nem megy. Azt is észrevettem, hogy este sokkal lazábban megy mintha könnyedebbek lennének a billentyűk.Egyébként nagyon szeretjük egymást a tanárommal nem egy sima átlagos tanár diák viszony nem vele van a bajom!!!(ne ertsetek felre xdhdjdj)
2021. ápr. 21. 18:04
 4/7 A kérdező kommentje:
De egyébként szerintem ott is baj van, hogy 6-7 éve játszok de soha nem gyakoroltam skálát semmi arpeggiot nem is szoktam metronomot hasznalni...
2021. ápr. 21. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem "normál" zeneiskolába jársz? Meg szolfézs, stb.???
2021. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De!Szolfézst abbahagytam 4-5 év után valamit vizsgát csináltam belőle de soha nem tanultam semmit 2-3 al mentem nem is érdekelt soha...
2021. ápr. 22. 16:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha komolyabban akarsz zongorázni, akkor szerintem érdemes rágyúrni picit a szolfézsra. Lassan kell gyakorolni metronómmal, és ha magabiztosan megy már egy rész, akkor lehet picit felgyorsítani. Érdemes gyakorlási naplót vezetni. Ha a szerepléstől, valaki előtt való játéktól tartasz, akkor lépj be facebookos zongorista csoportokba, ahová tudsz videókat feltölteni, vagy játssz családodnak, barátoknak, ilyesmi. És csinálj sok ujjgyakorlatot. Skálázás, Hanon és hasonlók.
2021. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!