Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire káros az egészségre...

Mennyire káros az egészségre Conté krétával dolgozni?

Figyelt kérdés

Aggódom a száraz grafikai eszközökkel való munka miatt, puhapasztellt nem használok, mert olyan az asztalom utána mint egy építkezés, és ahogy hallottam, a puha por mindenképp a levegőben marad, ami káros az egészségre. Lehetne hogy maszkkal dolgozom, de akkor inkább nem.


A Conté kréta is hasonló ahhoz? Az is csinál apró port, de azért puhább. A szobámban szoktam dolgozni.


dec. 3. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked se a rajzolas a legnagyobb bajod. Pszichiater latott mar? A hipochondriat es a tobbi fobiadat kezeltetni kene, mielott elhatalmasodnak rajtad.
dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Nem én vagyok az aki gyakorikérdésekre jár arcoskodni. Lefogadom egy egyenes vonalat nem tudsz húzni.
dec. 3. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

#2 es kepzeld igy is boldog az eletem, mert nem kell minden szellorezdulestol, szallo kretaportol vagy grafitceruza-hegyezestol rettegnem hogy rakot kapok tole vagy megmergez.


Neked se lenne muszaj, csak kerned kene a segitseget, es nem megerositest keresni a pszichozisodra.

dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbálj gyakran szellőztetni! Állíts egy asztali vetillátort a munkaasztal túlfelére, hogy tőled elfelé fújja a levegőt (te - munkaasztal - ventillátor vonal), és akkor a munkaasztalról elszívja a képződő krétaport, és elfújja tőled távol valahová. A legjobb lenne ezt kombinálni a folyamatos szellőztetéssel, de ez gondolom nem opció most a téli hidegben.
dec. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
#4 pontosan errol beszeltem: ez nem megoldas, ez csak megerositi a beteget abban hogy minden oke, a kenyszerbetegsege, szorongasos pszichozisa nem is letezik es persze kezelni se kell.
dec. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as, senkit nem érdekel az önigazolgató válaszod. Ezt magadban rendezd.


Ha nem megy, javasolt szakemberhez fordulni.


Kérdező, vannak anyagok, amikhez kellenek védőfelszerelések. Igaz ez poros dolhokra és vegyi anyagokra is.

Érdemes egy kisebb műhelyet fenntartani ezen anyagokkal való dolgozásra.


Jómagam már láttam nem egy embert kishíján meghalni pl allergiás reakcióban.


Volt munkahelyemen is vagánykodott az ellenőr, hogy nem kell neki maszk, nem lesz semmi baja. Amint belépett a kis raktárunkba másodpercek alatt megduzzadt arca, vele együtt torka stb.

Mentőt kellett rá hívni.


Vannak akik nem tudnak az allergiájukról, valakiknél pedig idővel kialakulhat.


A szobában pl ruhák, ágy/ágy matraca stb ezekben lerakódhatnak.


Egyik alkotó barátom egy panel sarkán talált egy jó kis helyet jelképes összegért.

Én pedig a garázsvárosba bérlek egy garázst, amíg fel nem épül a ház és panelben lakom.

20 ezer /hó a garázs.


Vannak olcsóbban és drágábban is, helytől függ.


Vagy csinálhatod, amit egy ideig alkalmaztam.

Pl műgyantázáshoz.


Csináltam egy összecsukható kocka keretet és festéshez lehet kapni ezeket a nagy takaró fóliákat. Abból szabtam rá egy felhúzható réteget.

Ezzel a kis zacskóforrasztóval "varrtam" össze, alul pedig ragasztószalaggal megoldottam a hermetikus elzárást.


Ezt az egészet a nappali egyik ablakához illesztettem, hogy távozzon a vegyianyag.


Nem a legszebb megoldás volt, de kellett haladnom a munkámmal.


Testvérem bolond volt és benyitott ebbe a sátorszerűségbe. Nem szellőzött ki még jól, elkezdett fulladozni.


Nekem ugyan semmi bajom nincs, ha ki-be közlekedek pl egy eszközért, viszont akkor őt látva azóta maszkot húzok.


Pár festéket se bír. Odaadta nekem és olyan festékekre váltott, ami nem okoz gondot.


Vegyvédelmi jeleket érdemes tudni és komolyan venni.


Mindegy, hogy sima otthoni tisztítószer vagy komolyabb anyagok.


Anyám pl nem megfelelően használt egy illóolajat... Rákente bőrére, holott rajta van a jelzés...


Illóolajoknál is sok féle van.


Előzze meg az ember a bajt vagy viseljen inkább feleslegesen valamit, mintsem megtapasztalja a problémát.


Az említett kréta kis mennyiségben elméletben nem okoz gondot.

Ha viszont nagy méretben dolgozol vele és száll a por egy alap maszkot javasolt használni.


Fűrészeléskor, csiszoláskor kisebb modelleknél is (jelenleg 8 cm-es apróság készül) használok egy gagyibb maszkot.

Nem kellemes beszívni a port. Tüdőnek se tesz jót. Tüsszög az ember, mert a test igyekszik eltávolítani a port. Kellemetlen fejfájást tud okozni. Javarész homlok tájt.


Meg ugye ember függő kit mennyire irritál.


Úgy vagyok ezen dolgokkal, inkább nézzenek furcsán, akiknek nem volt ilyenben részük, mintsem megtapasztaljam azokat, amiket láthattam mások tapasztalatain keresztül mire képesek adott anyagok, reakciók.

Akik pedig megtapasztalták, azoknak egy életre szóló lecke volt.

dec. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!