Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A szódabikarbóna, ecet és...

A szódabikarbóna, ecet és forró víz kombinációjából keletkezhet egészségre káros gőz?

Figyelt kérdés
Az eldugult lefolyót szeretném a fenti módszerrel kitakarítani. Eddig nátrium-hidroxiddal csináltam de kisbabám miatt nem szeretném használni. A fenti kombinációból keletkezhet káros gőz? Panelban lakunk a fürdőszobát csak a lakás irányába tudom szellőztetni.

nov. 8. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de aki ecetet és szódabikarbónát összekever, hogy azzal a zsíros lefolyót kitisztítsa, az megbukott kémiából.
nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1.: Nem haragszom, ezt kifejezetten egy dugulás elhárítására szakosodott cég honlapján olvastam.


Tudsz válaszolni? Keletkezik káros gőz?

nov. 8. 09:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Szén-dioxid képződik. Az csak nagyobb mennyiségben veszélyes.
nov. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

2# ez egy szokványos házi praktika. A lúg ès a sav semlegesíti egymást, a reakció közben keletkező habos keveredès tud nèmi dolgot leszedni a falról.

De közel sem olyan hatásos mint egy dugulás elhárító szer ami kèpes feloldja zsíros lerakódást. A babát meg nem dugod a lefolyóhoz, így nem lesz baja, ez egy túlmisztifikált dolog, ès nem keletkezik több m3 mèrgező gáz. Ablakot kinyitod ès kèsz.

nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A forró víz miatt a levegőbe kerülő ecetsav irritálja a légzőszervet. Egyébként nem tudni miért tartózkodsz a nátrium-hidroxidtól.
nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5#


Egyszer mikor azzal takarítottam a lefolyót belélegeztem a keletkező gőzt nyilván nem szándékosan. Az orromban és a légcsőben éreztem a maró, égő érzést, ami arra késztetett hogy azonnal rohanjak a szabad levegőre. Nem lett bajom, azóta nagyon odafigyelek, de a babám miatt nem akarok már ilyen veszélyes anyagokkal takarítani ha van kevésbé ártalmas megoldás is. Ki tudja mennyire jut bele a levegőbe a felszabaduló gőz!? 🤷 Nem akarok kockáztatni. Egyébként ez a cucc nagyon jó. De a lúgot éppen olyan káros belélegezni mint a klórgázt.

nov. 8. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne a leírában, hogy ott állj felette és szagolgasd.
nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7#


Szövegértésből le merem fogadni, hogy megbuktál. 😂🤦

nov. 8. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Éppen a #7-es érti a lényeget!
nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9# -nek


Hát látom hogy azt a részt a szövegben hogy: "nem szándékosan" senki nem tudja értelmezni 🤦

nov. 15. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!