Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kik és mi alapján döntik el...

Kik és mi alapján döntik el azt, hogy milyen filmek kerüljenek a magyar kisvárosok mozijaiba?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a pl Kultik mozik és társaik és ezekre vonatkozna a kérdésem. Eléggé úgymond megszűrve megy az újabb filmek vetítése ezekben a mozikban a nagyvárosi társaikhoz képest. Hetente van mondjuk öt új filmnek a premierje és ebből egy-kettő az ami vetítésre kerül ezekben a kisebb mozikban.

Tudom, hogy egyfelöl annak is örülnünk kell, hogy legalább ezek még vannak, viszont az eléggé bosszantó, hogy egyes filmek megnézéséhez 50..60.. km-t kell utazni, ha nagyvásznon szeretnénk megtekinteni.


Miért nem lehet legalább egyszer levetíteni minden filmet mindenhol azok közül, amiknek éppen aktuálisan országos premierje van?


Miért kell napokon keresztül vetíteni minden bugyuta, agysejtpusztító szörnyűséget ezekben a mozikban, ahelyett, hogy inkább egy kicsivel szélesebbre tárnák a kulturálódási lehetőségeink palettáját?


Szerintem a mai korszerű technika mellett ez már simán megoldható lenne, hogy minden filmet legalább egyszer levetítsenek. Így is, úgy is pang az ürességtöl mindegyik mozi a kialakult gazdasági és az átalakult fogyasztási szokások miatt.



jan. 30. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas összegeket kell fizetni a filmek vetítési jogaiért. Ez is csak egy árucikk. Mint ahogyan a kocsiknál is van 2-3 milliós és 600 milliós is, filmeknél is eltérő a fizetendő összeg, de semmiképpen sem olcsó.

Gondolom, ez fontos szempont.


Nem a technika az akadály, hanem a pénz.

jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, a pénz, ezt értem, elhiszem, de akkor pl egy szegedi Belvárosi Mozinak hogy éri meg folyamatosan az 5 premier filmből mondjuk 4-et levetíteni, míg vidéken ez a szám csak 1-2? Annyival több pénzből gazdálkodhatnak és ennyire nem számítanának a bevételek az eladott jegyekből?
jan. 30. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi nézőt produkál az egyik hely, mennyit a másik?
jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden azért sokkal többen élnek és nagyobb az agglomerációja is. A kisvárosok környékén a falvak vannak csak, sokkal kevesebb néző jön össze. Amúgy meg mi a baj az utazással? Nagyot csökkent a tömegközlekedés ára és most fog még tovább. Használjátok mind és akkor lesz indok fejleszteni, hogy ne csak napi 3 járat menjen a faluba.
jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez jó kérdés, mert halvány lila gőzöm sincs.

Legutóbb a Dalai Lámás filmet néztem az említett szegedi moziban és hát nagyon nem kellet plusz székeket betenni a vetítésre, hogy beférjünk.

A Kultiknak vetítési helyenként kell fizetnie a jogdíjat vagy mit, vagy csak úgy kell fizetnie, mintha egy helyen vetítené az adott filmet? Mert ha ez az utóbbi eset áll fenn, akkor a nézőszám szerintem nem nagyon maradhat el az említett szegedi moziétól.

jan. 30. 12:52
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 Értem a logikát, de akkor mi lesz a helyi mozikkal, ha tömegesen átszokunk a nagyvárosiakra?
jan. 30. 12:57
 7/7 A kérdező kommentje:

Napi eset. Van pl ez a Szegény Párák című film. Ezt vetíti a Kultik mozi, de csak a kis teremben, holott ez állítólag egy nagyon látványos produkció, megérdemelné a "maxi" körülményeket. Ezzel szemben a Harry Potter, a Kacsalábon, a Kívánság, stb folyamatosan, napokon, heteken keresztül a nagyteremben megy. Most ebben mi a logika?

Ezért fizetnek a forgalmazónak, gyártónak, mit tudom én kinek és ezzel azt üzenik nekik, hogy még több ilyeneket gyártsanak, mert erre vagyunk vevők, holott ezek a filmek már réges-régen csak gagyi baromságok. Vajon az ilyen hamis - a mozik által átküldött - üzenetek miatt gyártják futószalagon a "szemetet" a filmstúdiók?

(Most elnézést, ha az említett filmek között történetesen még Oscar-díjasok is vannak, de mondjuk nekem egyáltalán nem tudták felkelteni az érdeklődésemet.)

jan. 31. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!