Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szavalóversenyre versek?

Szavalóversenyre versek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén Szabó Lőrinc: Az egy álmai c. versével nyertem meg egy országos szavalóversenyt, tavaly József Attila: Levegőt - tel, aztán Faludy: Tanuld meg ezt a versemet -tel. Egy olyan 19 éves fiú vagyok, aki nehezen találja a helyét a világban, elég gyatra kamaszkora volt. Senki sem értékeli (a családján kívül) azt, amit csinál és amiben talán van egy kis tehetsége is. Mindig csak a hibáival foglalkoznak, leginkább a tanárok. Gyűlölöm az iskolát. Az önbizalmam 0-ra fokozódott miatta. Óvodában megtanultam írni és olvasni, aztán az elsőt már úgy kezdtem, hogy az alkoholista tanítónénim leszidott, hogy minek kellett megtanuljak olyan korán írni… A fejem tele van. Verseket írok, filmrendező és színész szeretnék lenni, de szinte senki sem biztat. Segítsetek, hogy milyen verset válasszak a következő versenyre! Köszönöm!

márc. 17. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Kárpáti Tibor: Gyöngyöt az Embernek

József Attila:Ős patkány

Babits Mihály: Zsoltár gyermekhangra

József Attila:Bús magyar éneke

Juhász Gyula: Testamentum

márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szabó Lőrinc: Nyitnikék
márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Radnóti Miklós:

ELŐHANG EGY "MONODRÁMÁHOZ"


Karinthy Frigyes - Előszó

márc. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dinnye2 ***** válasza:

Bodor Melinda: Hópehely - ezzel a verssel kerületin különdíjas lettem még 2.ban (:

Petőfi: Füstbe ment terv: Ezt nagyon szerettem

Szintén Petőfi: Arany Lacinak

márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne válassz olyat, ami benne van az iskolai szöveggyűjteményekben és a legnagyobb színészek is elmondták, de hanyagold az amatőr irodalmi fórumokat is. Keress kortárs, lazább, a korodhoz jobban illő verseket.
márc. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!