Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit jelent a magyaroknak a...

Mit jelent a magyaroknak a szózat?

Figyelt kérdés

ápr. 22. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan remekművet, amely minden valamire való magyar szívét feltüzeli. Aki elmélkedik sorain, az hamar rádöbben, hogy magyarként mind egy cipőben járunk. Összetartozunk. A hovatartozásunk összekapcsól minket. Élhetsz bárhol a világban, ha magyar vagy, magyarnak születtél, pontosan tudod, hogy ezt nem rejtheted el magad elől. Tudod, hogy van egy darabka föld a világban, melyen felmenőid vére és izzadsága szárad, hogy az lehess, aki vagy: Magyar.

Számomra a szózat egy emlékeztető, ahogyan a himnusz is. Arra emlékeztet, hogy minek is köszönhetjük a létünket. Hogy a haza mindig várni fog ránk, amíg csak létezik. Ugyanakkor arra is emlékeztet, bármerre járjunk is a világban, akkor is egy közös hazánk van ezen a bolygón. Megtagadhatjuk, letagadhatjuk, eltitkolhatjuk, de saját magunkat megvezetni nem tudjuk. A szívünk pontosan tudja, hogy hol van a haza és kik a családunk.


Nekem ezt jelenti a szózat: Hazám szeretetét, tiszteletét. És büszkeséggel tölt el, hogy hazám szülöttjei odatették magukat keményen az évszázadokban, hogy egy olyan hazafias remekművet is megalkossanak, mint a szózat. Isten áldja Vörösmartyt! Isten áldja Magyarországot és minden magyart!


Hazádnak rendületlenűl légy híve!

ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
uhh, azt jelentette, hogy mindjárt vége az iskolai ünnepségnek és levehetem azt a szörnyű fehér harisnyát... jó vagyok memoriterekben, csak a címeket felejtem el folyton, de ha gyors végigmondom magamban, még érettségi után hét évvel is rájövök, melyik a szózat meg melyik a himnusz XD de így derült égből csak azt tudom hogy egy búvalbélelt siratóének, és az ünnepség végén játszották.
ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!