Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek meg bír e valaki...

Szerintetek meg bír e valaki nulla rajztudással, kevés tehetséggel felismerhető emberi arcot rajzolni?

Figyelt kérdés
Belátható idő alatt, ha elmegy mondjuk egy rajziskolába, nincs sok tehetsége, de nagyon szeretne felismerhetően emberi arcot rajzolni, szóval akaraterőből nincs hiány, akkor sikerülhet e ez neki olyan szinten, hogy mások, akik mondjuk ismerik azt az embert akit lerajzol, felismerjék, hogy ki az.
2010. nov. 11. 10:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, meg bírja e ezt tanulni, az a kérdés
2010. nov. 11. 10:37
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen sikerülget, akaraterő és sok gyakorlás után meg tudod csinálni!
2010. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egy jó tanárral, szorgalommal,idővel lehet valami a dologból.Sok művész sem tud, portrét festeni.A kitartás fél siker.Nyilván nem tudnak belőled művészt csinálni,ha nincs tehetséged,de attól még sokat fejlődhet a rajztudásod. Az sem biztos, hogy tehetségtelen vagy, csak túl magasra tetted a mércét.Nem portréval kezdődik a tanulás és nem megy máról holnapra.Elhivatottnak kell lenni és évekig kitartóan gyakorolni.Ha érzel magadban erőt, kitartást, akkor sikerülni fog, biztos vagyok benne.Olyant biztos tudsz majd festeni, mint pl Anna Margit.
2010. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az sokmindentől függ. A tudás megszerezhető, az érzéket is lehet fejleszteni, de az már keményebb dió. Én már rajzoltam magamról portrét kölyökkoromban. A hajat nem tudtam jól kivitelezni, de az arc tökéletes lett. Mindezt úgy, hogy van némi művészi affinitásom (szeretek fotózni), de inkább műszaki beállítottságú vagyok.


Hogy jártam el? Egy fényképről dolgoztam, amire meghatározott méretű négyzethálót rajzoltam (fél cm-es közökkel, azt hiszem). Kiszámoltam, mekkorára kell nagyítanom, hogy a rajzon megfelelő méretű legyen, és szerkesztettem egy arányban megfelelő, másik négyzethálót egy fehér lapra. Erre helyeztem rá azt, amire ténylegesen rajzolni szerettem volna, a négyzetháló jól átlátszott az alatta levő papírról.


A háló segítségével a legnagyobb probléma, vagyis a helyes arányok már nem jelentenek gondot. Leheletvékonyan kezdtem felvázolni a papírra a fontosabb részeket: körvonalak, jelentősebb ráncok, száj, orr, szem alakja stb. Egyre több árnyékot hordtam fel, először halványan, majd mind erősebben. A szemre és környékére különös gonddal kell figyelni, az utolsó tükröződést is pontosan meg kell jeleníteni, különben nem fog élőnek tűnni. Végül, pár óra után letettem a ceruzát, és magam sem hittem el, hogy ezt én alkottam.


15 évvel később (ez idő alatt egyáltalán nem rajzoltam) megpróbáltam egy portrét készíteni a kutyámról. Ugyanezt az elvet követtem, ahogy egyre több részletet vittem fel a rajzra, egyre felismerhetőbbé vált. Eljött egy pont, amikor már nagyon boldog voltam, de úgy éreztem, hogy itt-ott korrigálni kell még rajta. Aztán a sok pici korrekcióval egyre kevésbé kezdett hasonlítani az eredetivel, ami még több javítást kívánt, végül teljesen tönkrevágtam az egészet. :)


Én azt mondom, meg lehet csinálni, de sok munkával és kitartással. A rajztechnika elsajátítható, az arány- és formaérzék is fejleszthető. A tehetséggel már több baj van, anélkül is lehet alkotni, de a végeredmény sosem lesz olyan átütő, mint amit egy igazán tehetséges ember alkot akár néhány vonásból.


Próbálkozz!:) Gyakorolj, gyakorolj. Készíts sok tanulmányt, szemről, orról, mindenféle részletről, gondolkozz el, hogy mi miért sikerült, és miért nem. És ne veszítsd el a kedvedet. Sosem tudhatod, hogy esetleg van hozzá tehetséged, csak épp nem tudsz róla, és az önbizalmad kevés.:)

2010. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudok rajzolni, pedig szeretnék, de már kinéztem magamnak egy "jobb agyféltekés" rajzolás tanfolyamot.

A legrosszabb, ami történhet, hogy nem sikerül.

2010. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!