Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 29 vagyok, zongorázni szeretné...

29 vagyok, zongorázni szeretnék megtanulni. Közel 20 éve rézfúvós voltam, de már semmire nem emlékszem. Nehéz lenne megtanulnom. Hogyn érdemes belekezdenem? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Bármilyen infó jól jöhet, de tapasztalatokat fogadnék legszívesebben.
2010. nov. 13. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten meg tudsz tanulni, sok gyakorlás és egy jó tanár kell.

Arra viszont számíts, hogy a korod miatt már nem lehetsz zongoraművész.

Azért szokták kicsi korban elkezdeni a tanulást, mert a rendszeres gyakorlástól másképp fejlődik a kéz. Ez sajnos nálad már nem fog megtörténni.


Egyébként hajrá, ettől még jól meg tudsz tanulni zongorázni! :)

2010. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem a zongora sokkal könnyebb a rézfúvósoknál (:

és ha 20 évig játszottál,van megfelelő zenei képzettséged.ugyhogy:HAJRÁÁ

2010. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én 42 vagyok, a fiam az első osztályban kezdett zongorát tanulni (egy évvel ezelőtt), és hogy tudjak neki segíteni, ill. tudjak vele gyakorolni, hát én is elkezdtem. Gyerekként 10 évig gitároztam (nem volt pénzünk zongorára), nagy előny volt (kottaismeret). Tanár nélkül a tankönyve utolsó leckéjével kezdtem (Beetoven - Orosz Tánc), és mikor sikerült, kezdtem el előlről :-) Most idő híján, mindig egy leckével előtte járok, biztos hogy nem vagyok virtuóz, de van sikerélményem, és nagyon élvezem ...
2010. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért ezzel vitatkoznék, a rezesek napi 2-3 órát gyakorolnak csak, szemben a zongoristák 6-9 órájával :)
2010. nov. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
úgy hogy elmész zenesuliba igaz felnőtt fejjel többe kerül, de kereshetsz magán zongoratanárt is úgy mint az én anyukám, ő is zongoratanárnő és sokan vannak úgy hogy otthon is tanítanak hisz kevés a zenesulis fizetés
2010. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!