Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a rajzomról?

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 8. 19:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
kicsit pihent, de nem egy nagy klasszikus, amiről egyből látná az ember, hogy XY rajzolós/grafikus sulit végeztél, az a táska ötletes, meg minden, de ezt én is meg tudnám rajzolni, pedig nem nagyon tudok rajzolni...
2010. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Akkor légy oly kedves, és rajzold meg, de ne úgy, hogy lemásolod!


Amúgy hallottál már stilizálásról? Most mért jobb, ha valaki lemásol egy fényképet? De magától nem tud rajzolni? Én tudok. Nézd meg a többi rajzomat!


Még egy, Réber Lászlóról nem tudom, hallottál-e. Itt egy rajza: [link]

2010. dec. 8. 20:25
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem bírod a negatív kritikát? akkor meg minek kérdezted? Mellesleg nekem sem jön be az ilyen gyerekes rajzolás, mert ilyet bárki tud rajzolni. Én nem szoktam másolni, csak általában képről nézem amit rajzolok, mert így pontosabban lehet rajzolni.
2010. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mutass rajzot! Mindegy mi, csak saját legyen!
2010. dec. 8. 20:34
 5/26 anonim ***** válasza:

[link] tessék.

Nyugodtan mondhatod, h sz@r, de akkor azt is mond miért:)

2010. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

... Lenyugodtam, csak a tiéd volt ma az ezredik döfés a művészeti tevékenységemmel kapcsolatban. Nem is a rajztudás fitogtatásának tettem fel, hanem a poénos mivolta miatt.


Szóval, azt nem mondtam, hogy szarok, ezt te mondtad.

Emlékszem, láttam már a galériádat, tehát. A hátsó jegesmedve pofáján látok némi elrajzolást, ami akkor következhet be, amikor valaki másol. (Állatokat én is másolni szoktam, mert fejből nem tökéletes, de némi segédvonal rajzoláskor sosem árt).

A tűzoltós képről nagyon hiányolom az árnyékot, így olyan lebegő hatása van.

A mókusos nem tetszik, de nem mint rajz, hanem alapból én ezt a mesét 2D-sen szeretem, és ez az újragondolás nem jött be.

A tőkés récésről nekem hiányoznak a reflexiók, vagyis ha meleg színű a ruca, akkor hideg színnel teszel rá árnyékot.

A drogos megint nem tetszik. A kéz jól van megrajzolva, de van benne valami, hogy is mondjam, mű. Ez is képről van?

2010. dec. 8. 20:47
 7/26 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk ha mindenbe bele akarok kötni, akkor beletudok én is, de akkor vmi érdemlegeset mondok.


1. A medvén nincs semmi elrajzolás, mivel a rajzolás lényege, h úgy rajzolsz le vmit ahogy te akarod, nem ugyanúgy, ahogy az ott van elötted. Lehet, h nem tökéletes medve, de nem "elrajzolás" miatt, hanem mert így lehetett megoldani.

2. A képen eredetileg és szándékosan nincsenek árnyékok, de valóban lebegő hatása van.

3. Ha nem tetszik hát nem tetszik.

4. Ezt magyarázd meg kérlek, mert elég belemagyarázásnak tűnik ez az árnyékolás problémád. Fényképről van rajzolva.

5. Nem tudom mitől lehet mű, talán mert ez egy fikciós kép.

2010. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem belemagyarázás, nagyon jól megoldottad a rucát, de nekem némi árnyék vagy visszacsillanó szín hiányzik róla. (meg ez a komponálás nélküli rajzolás nem igazán jön be)

Nem azért mű, mert fikció. Olyan sablonos, giccses. Egy csomóan-rajzoltak-már-ilyet téma, és ugyanígy. Vagy nagyon hasonlóan. Az árnyék is fura. Meg ha a kéz alatt van vetett árnyék, akkor a fugákon miért nincs? De ezek apróságok. A csempehálózat meg nem szép. Néhol széttartó.

2010. dec. 8. 21:12
 9/26 anonim ***** válasza:
hát jó, de szerintem akkor is jobb ilyet rajzolni, mint mászkáló nápolyikat 2D-ben, mert abban nincs vmi nagy fantázia, sőt, még szinek sincsenek benne, nemhogy árnyékok, meg "komponált" szinek, ahogy te nevezed.
2010. dec. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy így lehetett megoldani. Nekünk mindig azt mondták a rajztanárok, hogy ez csak kifogás. Meg lehetett volna oldani azt máshogy is.
2010. dec. 8. 21:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!