Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyikből írjak regényt?...

Melyikből írjak regényt? Melyik a jobb vázlat?

Figyelt kérdés

1. Szárnyak nélkül


Winter élete eleve nem a fényűzéshez áll közel. Édesapja a lábát is lejárva dolgozik éjjel-nappal, hogy meglegyenek az életfeltételeik, édesanyja pedig egész nap otthon robotol, hogy rendben tartsa az otthonuknak nevezett omladozó fakaibát, és megpróbáljon a helyzethez mérten legjobb megélhetést biztosítani három gyermekének.

De ha lehet, még ez az élet is fordul egy fokot a rémálom felé, mivel egy váratlan baleset után szülei meghalnak,és Angliába küldik őt, és két bátyját rokonukhoz, akiről még soha életükben nem halottak.

De egy nap különös hírt terjesztenek a birtokhoz közeli falucskában.

Egy idegen ember tűnik fel, és azt terjeszti, hogy bárkit meg tud tanítani repülni.

Winter végső elkeseredésében úgy gondolja, mit veszíthet? Testvérei visszatartása ellenére felkeresi az öregembert, akihez valami különös módon felettébb kötődni kezd, de mégis van benne valami baljós.

Érzi, hogy az ember nem árulja el neki a teljes igazságot magáról az elkövetkező időkben igazán elmélyülő barátságukban sem.

Így úgy érzi, neki kell megfejtenie a férfi múltját.

Különben mit ér a repülés, ha nincsenek hozzá szárnyak?



2. Lázálom


Seth halálos beteg, így nem gyakorik nála az igazán különös álmok. Egyre lehetetlenebb, egyre felfoghatatlan illúziói betegsége súlyosbodását okozzák, amik által egyre többször kerül kapcsolatba az álomvilággal.

De amikor már azt hiszi, semmi sem lepheti meg őt, egy mindennél hihetetlenebb, varázslatosabb világba csöppen, melyben a hosszú hetek óta tartó rémálmok után valahogy úgy érzi, végre hazatalált.

Egy nép éli életét egy elfeledett, eldugott birodalomban, melyben nincs idő és tér, de viszont van egy különös rejtvény, melyet csakis Seth fejthet meg.

A helyzet először kilátástalannak tűnik, de igen hamar rájön, hogy a megoldás végig az orra előtt van, és csakis az utóbbi hetekben folyton visszatérő, tébolyító illúziói tárják fel a megfejtést, melynek ereje minden embernek kijárna.

A kérdés már csak az, hogy ez a tény, melynek megszerzése csak a legeslegszerencsésebbeknek adatik meg, segít e a kisfiún?



Ezt a kérdést egyszer már kiírtam ugyan, de kíváncsi vagyok további véleményekre!


2011. jan. 1. 11:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A színfalakon túl


A tízéves Willow szülei halála után az utcára kerül, de egy nap különös átjárót talál egy falban.

A kis kaput egy út követi, melynek végén egy kis szoba rejtőzik tele a világ legkülönösebb holmijaival.

A hely csöndes, poros, látszólag teljesen elhagyatott.

De egy nap zene szűrődik át a plafonon, valami különös zenéé, talán operáé.

Az muzsika felettébb különös. Átjárja az ember lelkét, beleborzong, élményeket, emlékeket hoz fel a tudatba, olyanokat, amikről már rég elfeledkeztünk. Willow úgy érzi, soha többé nem akar mást, csakis zenét, zenét, és még több zenét hallani. Miután egyre többet szűrődnek át a hangok, nem restell éjszaka álmából sem felkelni, a világ végére is elmenne a hallásáért.

Az operaház titkokat rejt. Átjárók, termek, tárgyak mélyén porosodó tárgyak kerülnek elő, míg egy nap Willow felfedezi azt, amiről minden szól. A színpadot.

Ahol a zene sosem csendesedik el, izgulhat a történetekért, és figyelheti a színészek minden mozzanatát...

De senki sem tud róla. Míg egyszer, egy nap különös látogató jön hozzá vendégségbe, az alagsorba. Onnantól kezdve mindenféle kitalációk, történetek kezdenek el felsejleni a színészek, és nézők között egyaránt. Az operaházban egy titokzatos alak lakik. Nem tudják, veszélyes e, árthat e valakinek, de amikor minden kiderül, megtudják, hogy egy olyan páratlan, rabul ejtő, hihetetlen képességgel megáldott kislánnyal élnek együtt, akiből egyszer a világ legnagyobb színésze válhat.



Ezt már megint kihagytam, mint a múltkor! Ezt is vegyétek számításba!!!

2011. jan. 1. 11:28
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem az első jobban tetszik, de ez csak egyéni vélemény. :P
2011. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minden vélemény érdekel!
2011. jan. 1. 11:31
 4/16 anonim ***** válasza:
Engem is az első fogott meg legjobban, de bármelyiket elolvasnám.
2011. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az 1. és a 2. nagyon tetszik, a 3. nem annyira. :)
2011. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem a harmadik tetszik a legjobban. Meg az első és a második:) Nem akarod blog formájában írni?
2011. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretném blog formájában írni, rendese regényként inkább.

Eddig is úgy írogattam, és szeretnék ezek után is.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jan. 1. 11:47
 8/16 anonim ***** válasza:
...köszi az ötletet, eddig nem tudtam, miről írjak, de most... :D szeretem az ilyen lúzereket, netre felrakják az ötleteiket, aztán csodálkoznak, hogy lenyúlják :D
2011. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az ilyen bunkók meg persze különbek!

Azt írsz, amit akarsz, én nem akarom az enyémet kiadatni.

2011. jan. 1. 13:36
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért nem írod meg mind a hármat? A fentebb javasolt sorrenben.
2011. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!