Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Titeket érdekelne egy ilyen...

Titeket érdekelne egy ilyen regényt? (lent)

Figyelt kérdés

A történetem elég bárgyúnak és leírás után első benyomásra kicsit komikusnak, gyerekesnek is tűnhet, de nem annak szánom. Sőt ellenkezőleg.


Gyerekkönyvnek szánom szigorúan, mivel én is csak tizennégy éves vagyok. Sokan csúfolnak, hogy ilyen bárgyú ötletem van, de nem tudom, nem értik meg, hogy komolynak szeretném.


Mivel Amerikában élek, a regény is egy amerikai lányról fog szólni a tizennyolcadik században (Camilie-ről)


Camilie árva lány, a szülei nem ismertek, egész kicsi korában találták, de már akkor is más volt, mint a többi gyerek. A fején apró bőrképződményeket, és igaz, nagyon kicsi, de farokcsonk is volt rajta. Először csak különös jelenségnek vették, de ahogy a kislány nőtt, a bőrkezdemények igazi fülekké, a farokcsonk pedig rendes farokká változott. Az ujjaiból karmokat tud kihúzni, de a keze teljesen emberi, ugyanúgy, mint a teste többi része. Füle van, viszont nagyon gyenge. A rókafüleivel hall, és a szemei is, akár egy ragadozóé.

Ugyan rendesen nevelik, egy nap elkóborol, és elfogják egy cirkuszba, ahol mint főszenzációt, mutogatják. Verik és bántják, úgy bánnak vele, akár egy kutyával, de mindemellett félnek is tőle, mivel ha a lány elveszti a fejét, kész vérengző vadállattá válik, pont, mint egy róka.

Viszont Camilie felettébb értelmes gyerek, gyorsabban tanul, mint a kortársai, de mégsem becsüli senki semmire.

Egy napon viszont ismeretlenek megszöktetik, és elviszik messzire, tengeren túlra, senki se tudja, hogy hova. De arról nem is esik szó. Viszont aki "elrabolta", egy öreg bácsi, felettébb különös. Mintha mindent tudna a lányról. Ahol pedig él, ugyan egy rendes város, Camiliet nem mutatja meg senkinek, titokban tartja, de valamit elmesél neki.

A lány igazából egy Caroin, Carainae népének szülöttje. Crainae népe egy másik "dimenzióban" és, de sokkal titokzatosabb kifejezést fogok rá találni. Abban a népben mindenki olyan, mint a lány; félig állat, de ezt nem így fogom kifejezni, mert így olyan nyers. De róka csakis Camilie, és ennek oka van. Régóta harcban állnak Crainae ikertestvére, Harne népével, aki pont hetvenhatodik teliholdja legyőzte a Caroinokat. Viszont a nép között járt egy monda, egy jóslat, ami arról szól, hogy a népet egy rókagyermek fogja kéviselni ezen a harcon, ami a századik telihold éjjelén kerül megrendezésre. Camilie képtelen elhinni, felfogni ezt az óriási változást. Viszont egy igaz barát segítségével, és sok különös jelenséggel, amikről azelőtt még csak nem is álmodott, mégis sikerül, és miközben a harcra készülnek, apránként megismeri Crainae népének legendáját, aminek ő is fontos, építő része. De a gonosz végig lesben áll, és egy olyan árulja el őket, akire a legkevésbé se számítanának. A harc pedig közeledik...

De a jóslat elengedhetetlen része, hogy a rókagyermek csakis akkor hozhat megváltást a Caroinok népére, ha saját életével fizet mindenki máséért. Csakhogy ezt a lány nem tudhatja meg... a titok mégis kitudódik. De a lány legjobb barátja, aki lassacskán már nem csak a barátja, mégis sikerül valamit kitervelniük. De nem sikerülhet áldozat nélkül. Nehéz, értékes áldozatok nélkül.


Most ennyit írok, a végkifejletet meg a csattanót nem lövöm le. Meglehet, kicsit sablon és bugyuta, de én ebből egy komoly, vagy ha nem is mélyreható, de fantáziadús és valami értékes mondanivalójú kis történetet szeretnék összehozni. Ne tegyetek megjegyzést arra, hogy milyen hülye vagyok, hogy itt kérdezem meg, csak annyit szeretnék, hogy mondjátok el, titeket érdekelne-e.


Előre is köszönöm, már csak azoknak is, akik végigolvassák!


2011. jan. 30. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen hosszú kérdésekből általában azonnal kilépek, főleg ha nem fog meg az első egy-két sor.

Ebben az esetben végigolvastam és összességében tetszik az ötleted. Tény van már hasonló jellegű mű, de olyat kitalálni amiről valaki valamilyen formában még nem írt, nem egyszerű.


Amerikában élsz és "csak" 14 éves vagy... Ahhoz képest összeszedetten és nagyon komolyan írsz. Tudod mit akarsz és bár mostanában nem annyira van időm olvasni, a te könyvedre szeretnék időt szakítani!


Sok sikert hozzá!

2011. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Izgultam, hogy milyeneket fogok majd kapni. Annyi negatívumot kapok már így is, hogy még csak el sem kezdtem... de eldöntöttem, hogy ezzel nem fogják lerontani a kedvemet.
2011. jan. 30. 14:29
 3/17 anonim válasza:
100%
Engem érdekelne!! Ha szépen összehozod jó lesz!! Ha rám halgatsz, akkor ne cirkusz legyen, hanem ilyen... őőő... Tudod amit régen csináltak az arisztokraták, hogy magukat szórakoztassák!! És rontja a képet, hogy 18. század! Vagy legyen régebbi, vagy éppen ellenkezőleg, legyen 30. századi, és a lányon végezzenek kutatásokat!! De nagyon tetszene, mindenképpen elolvasnám ha kiadnád!! És nemtom megfordult-e benned, szerintem angolul írd!
2011. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Eleve angolul írtam volna.

Oké, de nem lesz 30. század. Főleg, mert úgy találtam ki, hogy 18. századra legyen szabva. De ez az arisztokratás tök jó ötlet. (azért 18., mert ilyen amikor nem a másik dimenzióban vannak, hanem a sajátunkban, akkor ilyen kosztümös lesz)

Köszi!

2011. jan. 30. 16:12
 5/17 anonim ***** válasza:
Én elolvasnám :).
2011. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az ötlet nem rossz, és engedd el alaposan a fantázidat a "másik dimenziós" résznél. Hidd el, aki fantasy-n dolgozik, nem tudja normálisan két mondatban összefoglalni, mert bénán hangzik. De jó ötlet, tessék kidolgozni.

És ha elfogadsz egy javaslatot: ha csak azért 18. század, hogy kosztümös lehessen, legyen 19. század vége, 1850 után és 1910 előtt valahol, mert akkor volt nagy divatja a cirkuszban mutogatott szörnyszülötteknek. Meg nekem ez a korszak ugrott be ahogy olvastam, szerintem oda jobban beleillene. De ez csak kötözködés.

Jó munkát!

2011. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Jó, de nem feltétlenül a kosztümösség miatt, csak mert bírom azt a kort. De oké, a 19. is lehet.

Köszönöm a választ!

2011. jan. 31. 06:22
 8/17 anonim ***** válasza:

de jó :D én épp egy hasonlót találtam ki 14 évesen, csak azóta gondolkodom rajta és nagyon elszálltam, egyáltalán nem gyerek-történet :D az enyém tele van véres, kemény dolgokkal, harcokkal... ebben is egy másik dimenzióból érkezett lány van...ha akarod, majd elmesélem neked privátban


egyébként már csak azért is tetszett a történeted, mert közel áll az enyémhez :D de egyébként is jó, izgalmas... csak mielőtt belefognál, képezd magad, hogy ne csak az alapsztori legyen jó, hanem megfelelő színvonallal tudd tálalni...

2011. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Persze, szívesen elolvasnám a tiedet, írd meg nyugodtan. Én csak akkor akarok egy kicsit keményebb részt, amikor a csaj a cirkuszban úgy nagyon elszáll, meg is fog ölni valakit, meglehet, de nem biztos. Meg a végén a harcban de az nem is lehet nem véres egy kicsit. De én inkább a legendára, meg a titokzatosabb dolgokra gyúrok, meg a romantikára is, persze, mert azt elengedhetetlennek tartom egy jó regényben.

De az se olyan, mint a mai lerágott romantikus történetek, hanem majd még kitalálom, de megpróbálok valami újat kihozni belőle.

Nem gondoltam még, hogy kiadassam, de mégis inkább magyarul írom, mert az az anyanyelvem, meg egy hónap múlva megyek is vissza Mo-ra, de akkor is Amerika lesz a történetem helyszíne. Magyarországon nem szeretik azokat a regényeket, amik nem magyarokról szólnak, de ez van.

De még nem most fogom elkezdeni. Még a sztori nem is igazán állt össze bennem, és maximálisan akarok teljesíteni majd.

2011. jan. 31. 20:05
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik. Jól írsz.
2011. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!