Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért olyan nehéz elkezdeni...

Miért olyan nehéz elkezdeni egy regényt?

Figyelt kérdés
Rengeteg ötletem van - fantasy, romantika vegyesen, de egyszerűen nem tudok belekezdeni. Pedig olyan szívesen írnám már őket!
2011. szept. 22. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

háát... nem is tudom... sztem írj egy cselekményvázlatot, amiben nagyjából kidolgozod a regény magvának történéseit, aztán az elejében pá oldalban megalapozod a dolgokat. ha azon túl vagy, akk mehet a menet! :D



jobb megoldás: úgy látom, a személyiségedhez jobban illene az in medias res kezdés: egyből belevágsz a közepébe, majd a történések hátterében, fokozatosan, 1-1 bekezdésben elmondod a cselekmény háttérinfóit, a szereplők tulajdonságait stb. (mint az Antigonéban :D) így csinálhatod, amit tényleg szeretnél és közben el is éred a célod :)


sok sikert, remélem, egyszer még elolvasom vmelyik könyvedet : )

2011. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem a cselekmény kitalálása a legnehezebb, az a legkönnyebb :)

A legnehezebb a karakterek megformálása, kapcsolatok kialakítása úgy, hogy az izgalmas, de azért hihető, és ne túlzott legyen. Ebben rejlik a lényeg. Sokszor az ideáljainkat szeretnénk leírni, holott tudjuk, hogy az nem lenne jó, mert hibája mindenkinek van. Fontos a bensőséges és felületes emberi kapcsolatok kielemzése egyaránt, de nem válhat a történet egy Júlia féle sztorivá... arra nem nagyon van kereslet.


Hogy hogy tegyél ez ellen? Nem tudom... :)

2011. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
irjál vázlatot.
2011. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!