Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen az igazi gobelinöltés?...

Milyen az igazi gobelinöltés? Hogy néz ki a hátulja?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 11:58
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én régóta kézimunkázom, de én is csak most jöttem rá, hogy az igazi öltés akkor szép (a hátulja is), ha kétszerre csinálsz meg egy x-et. Először csinálja meg egy sort, a bal alsó sarokból indulva. Bal alsón kijön a tű, jobb felsőn be. Így a hátulján egyenes vonal keletkezik. Visszafelé, meg a jobb alsóból jön ki a tű, és szúrod a bal felső lyukba.

Úgy is lehet csinálni, hogy ezeket az öltéseket egyszerre teszed egy keresztnél, és ha kész az x, akkor mész tovább. Csak arra kell vigyázni, hogy mindig ugyanarra dőljön a felső szál, minden színnél, mert csak akkor lesz igazán szép.

A hátulja nem különösebben érdekel!! Engem.

Jó időtöltést!

2009. ápr. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, de ez nem a gobelin öltés, hanem a keresztszemes... A gobelinöltés csak átlósan megy. Egyrészt. Másrészt én pont, hogy a hátuljáról kérdeztem.
2009. ápr. 17. 18:13
 3/4 anonim válasza:
A "gobelin" öltés nem azonos a "keresztszemes"-sel. A keresztszemesnél X-et kell mintázni, a gobelin-nél pedig egyszerű átlót mint a / jel, jó vastag fonallal. A hátoldal attól függ, hogyan haladsz: ha sorban akkor hátul függőleges "öltéseket" látsz.
2009. ápr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a gobelin akkor szép, ha vízszintesen haladsz, soha se függőlegesen (tehát a sorokat vízszintesen varrod mindenhol(!!!) különben a legszebb kép is ronda lesz, és a hátulja attól függ, hogy spórolni akarsz a fonallal, vagy 4x annyit elhasználni 1 képre, pénz kérdése, szerintem a gobelin hátulja akkor szép, ha a varrást vízszintes sorokba varrod, és a hátulján függőlegesen állnak az öltések, ezt így nehéz elmagyarázni
2011. márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!