Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írtam egy valamit, elolvasod?

Írtam egy valamit, elolvasod?

Figyelt kérdés

Különösen örülnék, ha valaki építő jellegű kritikai véleményt is megfogalmazna! Köszönöm!


Vanilla messzi jár, zöld erdőben, csupasz lábbal az ösvényen. A távolba réved, s nem lát mást, csak a gyönyörű messzeséget. Nem tudja, mióta halad szüntelenül előre. Hófehér szoknyájával játszanak a nap sugarai, gyémántba borítva a csöppnyi alakot. A szellő lágyan borzolja ezernyi tincsét. Léptei visszhangozzák a szíve ritmusát. Vanilla szereti ezt az érzést. Nem tudja mióta rója az ösvényt, de ő nem gondol erre. Cél nélkül halad előre. Az út egyre szélesedik talpai alatt, míg a szél egy tisztásra kíséri. Tekintete egy távoli kunyhót fürkész. Vanilla közelebb lép, és azt gondolja: "Ez biztos talajon áll!". Égszín szemeit a vadvirágokra veti, hogy leszakíthassa a legszebbiket. Fürtjeit diadémmel koronázza a búzavirág. Vanilla szereti, ahogy a szellő játszik a szirmokkal. Megörül, s hátat fordít a tisztásnak. Az égi tengerbe csendesen lopódzik a szürkeség. A kicsiny teremtés tovább szaporázza lépteit az ösvényen. Ezernyi fa ágán bűnös gyümölcsöt érlel a nap sugara. A lány kinyújtja mezítelen kezét és megtapintja. Tenyerébe veszi, majd megízleli. A gyümölcs vörös nedve beszennyezi gyémánt ruháját. Vanilla szívébe kétely mar, majd a termést maga mellé ejti. Félelemmel halad előre. Csupasz talpába késként vág élt egy kő. Vanilla magasra emeli tekintetét, s az égnek szegezi a kérdést: "Miért?". A magasság hűvös esőcseppei áztatják a lény arcát. Vanilla megremeg, de folytatja végeláthatatlan útját. A felhők mögül immár újra kiszűrődik a nap sugara, de Vanilla mindhiába keresi a szivárványt, többé nem láthatja. Jártát a fák gyökerei keresztezik, egyben megbotlik, s a földön kelyhet talál. Kristályos edény, méreggel teli. Vanilla ezidáig először megáll. "Egy út van."- gondolja, s belekortyol. A kristály mind millió szilánkja a szívébe vág. "Az ég már nem mosolyog rám."- s folytatta véges útját. A felleg zokogva siratja Vanillát, megtépázva az apró lány szürke ruháját. A vadvirág hervadozva hull ki tincsei alól. Vanilla szomorú tisztást lát. "Ezt a kunyhót nem ápolták."- omladozó viskó porait tapossa. A virágok sem mosolyognak. A levelek lehullnak. "Csupán ősz van!"- majd a hazug ösvényen mind tovább halad. Nehéz léptei alatt megtörik a talaj. Utoljára a zord égre tekint, s Vanilla már tudja. Szemei előtt végtelen fal húzódik, magasabb, mint amit felérhetne, hosszabb, mint aminek egy örökkévalóság alatt a végére érhetne. Csupán egyetlen ajtó nyitódik rajta csendesen- Vanilla sóhajt, s hűvös szívvel lép közelebb. Megállna, de érzi, hogy már nem lehet. vanilla utoljára még lép egyet. Lábai keskeny szirtre viszik, alatta háborgó, mély tenger. Megfordul tengelye körül, de az ajtó többé nem áll nyitva. Keserű mosollyal szól utoljára: "Nem én hibáztam"- s Vanilla nyugodtan halt meg a hazugságban.


2011. febr. 8. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik! Tetszik h lírai, mégis próza formában írtad. 2 dolog van, ami szerintem furcsa: "mezítelen kezét" - általában a kezünkön nincs ruha, hacsak nem kesztyű, télen; "ezidáig először megáll" - ezidáig először: nekem nagyon-nagyon furcsa!
2011. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad! Nagy segítség, mert vannak dolgok, amiket az ember írás közben nem akaródzik észrevenni. :) Valóban kissé furcsán hangzanak! Örülök, hogy összességében tetszett. :)
2011. febr. 9. 07:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Túl sok a cukormázas kép.
2011. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez így van, mert a főhős a történet elején valóban egy cukormázas világban éldegél. Én sem szeretek ömlengeni, de ahhoz, hogy ez egyértelmű legyen, muszáj volt.
2011. febr. 9. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl sok, de ha te így látod jónak..

Én nem igazán tudom eldönteni, hogy tetszik vagy sem, viszont a stílus, a képek alapján tehetségesnek tűnsz :)Én azt hittem, a végén valami olyasmi lesz, hogy a lány vagy micsoda minden évben "megmérgezi" magát, és attól lesznek az évszakok... de valójában nem teljesen értem, mi történik a legvégén. De azért szép lett, csak így tovább :)

2011. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy vannak nálam ezerszer tehetségesebb emberek, akik kevesebb sallanggal is érzékeltetni tudták volna ezeket a képeket. Nem igazán aggaszt a dolog, hiszen nem készülök hivatásos írónak, ha eszembe jut valami, lefirkantom... Persze mindenkinek vágya a fejlődés, így legközelebb észben tartom, amiket kiemeltetek.

A történetet több úton is meg lehet közelíteni: szólhat szó szerint a főhősről, annak életútjáról. Az elején ártatlan kislány, a végére pedig belehal a bűneibe. A gyümölcs maga a bűnbeesést, a méreg pedig az önpusztítást szimbolizálja- valójában dönthetett volna arról, hogy belekortyol-e a méregbe, csupán elhitette magával, hogy nincs más út (ez a történet hazugság szála).

Tekinthetjük viszont úgy is, hogy a lány bűnei az emberiség bűne, amit a Föld ellen elkövet. Az egyszerűbb utat választja, a mérget- mi is ezt tesszük, mikor pusztítjuk a folyóinkat és az élővilágot. Hazudik magának, mikor azt mondja, csupán az ősz jeleit látja- valójában minden elpusztult körülötte, végérvényesen. A halála az emberiség halálát szimbolizálja, amit magának köszönhet.

Remélem, így egyértelműbb a dolog. Köszönöm a válaszodat! :)

2011. febr. 9. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik! Szeretem az ahogy ti mondjátok "cukormázas képeket". Tényleg lehet, egy cseppet túlzásba viszed a drámaiságot, de a tartalma nekem nagyon tetszik. Főleg, hogy meg is magyarázod... hány éves vagy, elárulod?

Nekem az mindig viszonyítási alap.

2011. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Örülök, hogy tetszett! 15 éves lány vagyok.
2011. febr. 12. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!