Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tuti a versem? En irtam...

Tuti a versem? En irtam egyedul. SEMMI segitseg nelkul! Azt (hiszem) nagyon jo vagyok! Ady hozzam kepest kispista! Szerintetek is?

Figyelt kérdés
Annyi ember él ezen a Világon, ki nem becsüli eléggé életét, S annyi ember élhetne még itt, aki becsülné, de már nincs rá esély. Van aki sír, mert tökéletes életet akar, s nem elég neki a puszta lét, Ám de van, aki sírhatna ugyan, de mégis inkább élvezi életének minden percét! Mert mit ér a lét, érzelmek nélkül? , néha a könny nem elég, Akkor is tudnod kell mosolyogni, ha úgy érzed elért a vég. Éld boldogan életed, mert csak egy van, s arra vigyázz Mert nem biztos, hogy megbocsát neked a sors minden hibát. Ha valamit jónak látsz tedd meg, ne habozz, Talán ez egy esély arra, hogy életed könyvében tovább lapozz! S ha mégsem volt jó döntés, akkor se csüggedj, Mert biztos lesz még rá alkalmad hogy a körülötted álló falat átüthesd! Néha egyedül érezheted magad, mintha elhagyott volna mindenki, S úgy érzed bármi is történne veled, nem sietne a segítségedre senki. De ilyenkor gondolj a családodra, a barátaidra, sa azokra kik szeretnek, Mert azok, kik segítenek rajtad jóban, rosszban, csak ők lehetnek. S egyet ne feledj, hogy sose add fel, mert az életed egy játszma, S ha kihívás elé állítanak, ne habozz, tedd meg még ma! Mert ha nem tartod be a szabályokat, a sors kizár az egyenletből, S örökre lemondhatsz az életedről, az egyetlenről.
2011. okt. 9. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közhely, klisé, és az "életed" szó indokolatlan ismétlése. Maradnék Adynál.
2011. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
2011. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmegy a kezdő a nagy íróhoz, és véleményt kér a művéről. A nagy író azt mondja neki:

- Olyan, mint Napóleon kardja.

- ???

- Hosszú és lapos...


Komolyra fordítva a szót: egyetértek az elsővel, én is megmaradnék Adynál, a kínrímek kifejezetten irritálóak. A stílusod (nem a versben, hanem a kérdésben) kifejezetten bicskanyitogató. Remélem, csak provokáció a kérdés, mert ha nem, akkor kifejezetten tapló... Gondolom, Ady nem úgy indította a pályáját, hogy Janus Pannonius hozzá képest kispista...

2011. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2011. okt. 9. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem se tetszik, de ha beküldöd ide: www.dokk.hu

akkor véleményezik, és ha jó, akkor fel is rakják. Ők értenek hozzá, mi nem.

2011. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi ezt nem tudjuk megítélni, vidd el egy magyartanárhot vagy olxanhoz aki ért hozzá, de mintha ez nem a te versed lenne...egybk sztem elég átlagos egy költemény..ezt nem sértésként mondom....főleg ha nem is te írtad :/
2011. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egoista vagy

amúgy tetszik én is gyakran írok vereseket novellákat (15/L)

2011. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"En irtam egyedul. SEMMI segitseg nelkul! "


Ez nem igaz. Az ókori görögök óta az egész világon mindenki ezt írja. Az hogy kioktató vagy, a klasszicizmusban még elférne, de ott eredeti gondolatokkal oktattak ki minket.

2012. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!