Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írnátok kritikát erről a...

Írnátok kritikát erről a versről? Találkozásom a hatos villamossal.

Figyelt kérdés

A fejemben ezer gondolat cikázik

Míg a sárban cuppogó cipőm beázik,

Kezemből kitépte az esernyőm a szél,

És nem tudom, nem látom, hol van már a cél.


Az arcomon dobolnak az esőcseppek,

Szívemből ordítanám nekik, hogy csendet!

De mennem kell, sietnem, máshol már várnak,

Nincs időm panaszkodni a nagyvilágnak.


Gyorsabban, sűrűbben, hosszabbakat lépek,

Körülöttem most már semmire se nézek,

Meglátok feltűnni a ködben egy hatost:

De túl későn vettem észre a villamost.


2011. febr. 13. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tetszik a vers. Először is azért, mert valóban vers formája van. Persze, vannak formabontó versek is, és szintén jók lehetnek, de én szeretem, ha a versnek van ritmusa. Tetszik. És a rímek is könnyedén, természetesen jönnek.

A tartalma, mondjuk: életkép. Valaki megy az esőben. Beleélheti magát az olvasó, képszerű, igen, mintha egy filmbelijelenet lenni. Van egy kis szellemi tartalom a cikázó gondolatokkal, és egy rejtély a végén. Mi az hogy későn vette észer? Csak nem gázlta el? Vagy csak lemaradt róla? Igen, valóban tetszik. Vannak más verseid is? Vagy nem te írtad?

2011. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ügyesen van megírva, a téma ehhez képest vicces.
2011. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik! Ötletes, friss, nem görcsös. Ritka az ilyen, természetesen jön, öleli át a gondolataimat, nem akadozik. A téma is kellemes, ha ilyen formában komolyabb témákról is tudsz írni, akkor nagyon tehetséges vagy!
2011. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

De igen, én írtam, és van néhány másik is.

2011. febr. 13. 22:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatnál néhány másikat is? Halál komolyan mondom neked, sok verset elolvastam eddig a gyakorin, de egy sem közelítette meg a tiédet. Na, nem elbízni magad!:)
2011. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát, én azt hittem erőltetett és nem hangzik jól vagy nem lehet érteni...

[link]

Egy csomó van, amiről már kérdeztem itt

2011. febr. 14. 16:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Izgalmas címek. Föltétlen megolvasom délután, de most rohanok! Ezt bíztatásnak szántam. Akihez a vers jön, annak muszáj azt leírni. És kötelező is. Írd tehát... ezután is, amikor jön.
2011. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
jó kis vers!
2011. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nagyon tetszik, már egész beleéli magát az ember, aztán ott a poén a végén. Jó kortárs költő lennél :)
2011. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már írtam neked korábban. Hogy vagy azóta? Írtál újabbat? Én most azon vagyok, hogy valamilyen zenész együttest keressek, aki elénekelnék a verseimet. Ha lenne pénzem, kiadathatnám, de nincs. És ha mégis kiadatnám, ki venné meg? Te ismersz olyan embereket, akik megvesznek, vagy pláne olvasnak egy verseskönyvet? Viszont ha a vers lenni akar, akkor úgy is meg fogod írni. Ha ez nem így van, akkor semmis az egész.
2011. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!