Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Honnan lehet megtudni hogy...

Honnan lehet megtudni hogy egy festmény mennyit ér? Milyen ez a kép?

Figyelt kérdés

Én Nyíregyházán élek, vettem 15.000 ft.-ért egy festményt, alá is van írva de szeretném tudni kb. a korát, hogy ki festette pontosan (mármint a teljes nevét), meg hogy mennyit is ér...

Hova lehet fordulni?Becsüs?vagy hova??Neten valahol?


Itt a kép:

[link]


[link]


[link]


2011. márc. 2. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:

pont annyit ér, amennyiért megveszik


tökéletesen szubjektív az áru. Érhet ugyanaz a kép 2 ezret, és 2 milliárdot is, amennyiben több információ is rendelkezésre áll, és ezt a vevő a pénzével elismeri.

2011. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáltam megkeresni a neten a neve alapján a festőt,hátha többet tudunk meg a munkájáról..de semmi..Mivel ismeretlennek tűnik,így úgy tűnik,hogy egy olyan valaki festette aki nem ismert,és csak hobbi szinten festeget.Így a festmények annyit érnek amennyiért vetted..A festmény értéke sok mindentől függ.Pl: hogy mennyire ismert a festő,hogy mennyire kidolgozott a munkája,mennyire körültekintő..Ezek a festmények elmennek,de nincs semmi rendkívüli benne..A tescoban A kis pultnál is árulnak ilyeneket 10 ezrekét..Régebben a Lurdyban is árulgattak a mozinál ilyesmi festményeket..Ezek szépek a nappali falán,de nem értékesek..

Viszont ez az én véleményem..HA biztos akarsz benne lenni akkor hív el egy festő becsüs,aki akár házhoz is megy...Ők értik a szakmájukat és rögtön megmondják,hogy értékes festményed van vagy csak egy "mázolmány"

Egyébként én pont így jártam.Az apai nagymamám még a 40-es években vett egy festmény..Nem olyan nagyot,de szépet..Én kaptam meg,és addig a falamat díszítette amíg le nem esett,és el nem tört az üveg.Így a festmény félre tettem,hogy majd beüvegeztetem újra.2002-ben egy szomszédasszonyom örökség gyanánt két festményt adott nekem.Mindkettő hasonló méretekkel bírt mint a tied,és Itáliai tájat ábrázolt,a festő szintén láthatóan szignálta..Nem kellett,és azt hittem sokat ér,mert szépek voltak.Ezért felhívtam egy becsüst hogy eladnám a képeket..Ki is jött egy fiatalember Megnézte a képeket,és a kettőért kínált 18.000 forintot..Én azt hittem jóval többet ér..Mivel nem ismert festőé volt,és úgymond nem szépen kidolgozott így ennyit ért...Nekem nem kellett így eladtam neki ennyiért..De a férfi meglátta a dédmamám által örökölt kis festményt.Megkérdezte,hogy megnézheti-e..Mondtam,hogy igen,de az nem eladó,mert még az apai nagyanyám vette..Meg hát a keretben lévő üveg törött..A férfi nézte,majd a könyvét is elővette,majd azt mondta,hogy így ahogy van ad érte 100 ezere forintot..Meglepődtem..Hiszen pont ezt a festményt nem tartottam értékesnek,csak a dédmamám emléke miatt van meg..Nem adtam el...Evvel csak azt akartam írni,hogy lehet,hogy a te festményedre én azt mondom,hogy annyit ér amennyiért vetted(vagy még annyit sem) de a becsüs mondhat többet is...(JA! és ne feledd a becsüs is jóval áron alul kínál összeget mint amennyit ér..)

2011. márc. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!