Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit jelent, hogy redukált kép?

Mit jelent, hogy redukált kép?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem reprodukált-ra gondolsz?


[link]

2011. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, redukált.
2011. márc. 16. 21:12
 3/14 tetris ***** válasza:
Retusált?
2011. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem, redukált.
2011. márc. 17. 16:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem mégis retusált, csak valamit elnéztél?
2011. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Talán kicsinyített lehet. Ez valami fényképész szakkifejezés szerintem
2011. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
65%
A redukált valóság során szabályosan lyukat vágnak a képbe, majd az erősen leegyszerűsített kép alapján újra feltöltik a lyukat, és ezt a képet finomítják tovább, lépésről lépésre. Nem a reális hátteret akarják rekonstruálni, hanem a megmaradt kép alapján építenek fel egy elfogadható és állandó tartalmat.
2011. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tabaki ***** válasza:

Őszintén szólva, nem értem a kérdést, de a válaszok ugyanúgy meghökkentenek. MIFÉLE képről van szó? Ha olyan hétköznapi értelemben használod, mint mondjuk egy rajz vagy festmény, a redukálás mindössze leegyszerűsítést jelent, például, ha a lényegtelen dolgokat elhagyod a képről, mondjuk csak néhány vonallal vagy folttal ábrázolva a témát. De ez miért bénítja meg a többi válaszolót? És mi ez a rémség, amellyel Anette01 hozakodik elő? Nehéz elhinnem, hogy ennek a szóhalmaznak bármely szakterületen értelme volna, de ha mégis, általános válaszként akkor is totálisan érthetetlen.

Lehet, hogy mégsem értem a látszólag egyszerű kérdést?

Ha valami rafináltabb dologról van szó, akkor nem ártana részletesebben kifejteni, hogy mi a probléma egyáltalán.

2011. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tabaki ***** válasza:
Aha, megtaláltam a forrást a redukált valósággal kapcsolatban -- ezek szerint a zagyva, értelmetlenül fogalmazott textus _szó szerinti idézet_, nem mintha ez mentené... Valami köze mégiscsak van a témához, hiszen arról van szó, hogy egy valóságos látványból a számítógéppel hogyan lehet elhagyni bizonyos elemeket.
2011. márc. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Grafika szakra járok és csak annyit írt a tanár h le kell adni egy a2-es temperával készült redukált képet.. Ha megtudtam, hogy ez mit is takar, akkor megírom majd ide is.
2011. márc. 18. 21:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!