Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Gellért-hegyi Szabadság-szob...

A Gellért-hegyi Szabadság-szobor Budapest egyik jelképe, felemelt kezében pálmafaágat tartó nő alak, Kisfaludi Strobl Zsigmond 1947-ben elkészült alkotása. Én úgy tudtam, hogy nemzetünk jelképe. Te nem így gondolod?

Figyelt kérdés

Ma arról beszélnek, hogy kicserélik a szobrot.Megkoronáznák a Gellért-hegyet, VAGY

2011-03-08 15:44:00

Budapest - Szűz Máriára cserélné a Gellért-hegyi Szabadság-szobrot egy alapítvány, ehhez kért segítséget Schmitt Pál köztársasági elnöktől.

Bakk István, a Bakk Endre Kanonok Alapítvány elnöke szerint ideje szakítani a kommunista múlttal, és így nincs helye a szovjetek beérkezésének emléket állító, pálmaágat tartó női alaknak Budapesten.

A legújabb tervet Kuba Gellért építészmérnök készítette el. Ő egy a Szent Koronát formázó, 50 méter átmérőjű kilátót látna szívesen a főváros fölé magasodó meredek domboldalon.


2011. márc. 17. 16:03
 1/10 A kérdező kommentje:
2011. márc. 17. 16:05
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem maradjon.


a "korona-kilátó" meg egyenesen agybeteg ötlet.

2011. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Én bődületes marhaságnak tartom az egészet. Tegnap a tévében volt róla szó, a hajam állt égnek, és remélem, csak elképzelés marad.

Mindenki menjen a büdös fenébe, aki ebben is kommunista jelképet lát. Ez a Szabadság-szobor!!! Nem Lenin áll ott pálmaággal. Engem valahol az is bánt, hogy (lehet érte elítélni) április 4.-ét nem ünnepeljük. Végül is vége lett Magyarországon a háborúnak. De nem ünnepnap, mert jöttek az oroszok. Szerintem meg a háború végét minden ország ünnepli. Jó, ne legyen felszabadulás ünnepe, lehetne a béke első napja. Nem az a lényeg, hogy nem bombáztak, ágyúztak, lövöldöztek?

Ha csak elképzelem a koronát a hegyen, és lezsibbadok, mert ronda.

Minden fővárosi képen ott a Szabadság-szobor. Tessék őt békén hagyni.

Az már egy másik kérdés lenne, hogy mibe kerülne ez az országnak? Ha nem lesz államadósság, és olyan színvonalon él a magyar, ami ma elképzelhetetlen, felőlem rakhatnak koronát a Parlament tetejére is, de ne a szobor helyére.

2011. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
őszinte leszek! teljesen kiakadtam ezen a dolgon! szerintem h.lyeség lecserélni a szobrot! kicsit fel is háborodtam az ötleten! remélem nem lesz belőle semmi!!!!
2011. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez már megint egy olyan ötlet, aminek nem lenne kézzelfogható pozitív hatása a magyar lakosság életére. Külsőség. Nem ezzel kellene most elsősorban foglalkozni.

Másrészt erről ne egy akármilyen alapítvány akarjon dönteni, meg követelőzni.

(Harmadrészt, ezt ne vedd magadra, csak egy megjegyzés, hogy a Blikk és hasonló források akármilyen kérdést komolytalanná tesznek.)

2011. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ocsmány az erődítmény is a hegy tetején, de a korona még rosszabb lenne.
2011. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16:42. Nem csak a Blikk, hanem a tévében a híradók, és a rádióban, a Kossuth adón is ezzel foglalkoztak. Ha csak a bulvárlapban lenne a hír, én nem is venném komolyan.
2011. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is a TV-ben láttam, és kerestem az interneten
2011. márc. 19. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy dolog, hogy ki milyen /jobb v. rosszabb/ ötlettel áll elő a Szabadság-szoborral kapcsolatban, a média meg HÍRT csinál belőle. De AZT az "apróságot" mindenki elfelejti, hogy a Duna mindkét partja, beleértve a Gellérthegyet és a rajta levő építményeket és szobrokat - a Világörökség része, így azok bármiféle változtatása nem lehetséges!
2011. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De jó! Erről nem is tudtam. Ez azért megnyugtató.
2011. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!