Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a versről, amit az édesanyámnak írtam?

Figyelt kérdés

Álomidő


Budapest utcáinak kivilágított giccsparadicsomában

sétál az anya és a lánya.

Maró, savas az idő, ami nem bánja,

ha csordogál tőle vérveres könnyünk

a fehér orcánkra, de könyörgünk

állj meg, és ő megvárja,

míg elhalad az anya és kislánya

a titokzatos éjszakába.


Új akadály, még egy lecke,

de nehogy beleakadjon az Úristen pecke,

itt áll az anya és lánya,

s várják, hogy egy halandó megszánja őket

az álomidővel, s ha a pénz nem dirigálna,

ő lenne az, aki kiállna,

és tiltva mondaná az igét, miszarint az

Anya és kislánya ne álljon kint az éjszakába

Mert így túl védtelenek.


A nappal a hazugoké, félek, várj,

maradjunk az éjszaka csillagai,

Anya és kislány nem lehetnek soha többé

a megtűrés marcangoló rabjai.

Itt egy angyalarc, s talán a cigarettafüst

takarja. Kapaszkodj ebbe bele, ez itt az

Isten karja. Így élnek anya és lánya

és harcolnak a Világ ellen.


2011. márc. 19. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Az 1. sor túl hosszú, amúgy szerintem jó vers.

Meg hogy Úristen pecke... nem tudom, mi az a pecek, de a google szerint női nemi szerv.

Az utolsó versszak nagyon tetszik.

2011. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszett!! Végig futott rajtam a hideg, ahogy elolvastam. Pedig nem is szeretem a verseket.
2011. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de én így ismerem a pecek jelentését, és a Google is ezt írta (talán a második találat):

Pecek


két végén hegyesre faragott, közepén hengerded fadarab, melyet a játszó gyermek a földre téve egyik végén valamely eszközzel megüt, hogy tova repüljön; továbbá valamely tárgynak összetartására szolgáló hegyes faeszköz, azután valaminek kifeszítésére szolgáló faszeg.

2011. márc. 19. 11:41
 4/9 A kérdező kommentje:
11:41: Köszönöm! Édesanyám karácsonyi ajándéka volt a vers. Ezek igazán szívből jövő sorok. Talán ez a titka a versnek =)
2011. márc. 19. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, bár nem igazán értem, mi vett rá, hogy ilyet írj anyukádnak. Én az enyémnek biztosan valami nagyon vidámat írnék, na de Te tudod, nem az én életem :) Persze mint versben, vannak benne "hibák" (szerintem egy vers az egy vers, én nem lehet jó vagy rossz, max tetszik az embereknek vagy nem tetszik) de a hnagulata valahogy megfogott, és élethűen magam elé tudtam képzelni egy képet (bár nem tudom, mennyi köze van ahhoz aképhez, amit a vers közölni akart...) na de szóval gratulálok! Anyukádnak is tetszett? És megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?
2011. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Édesanya sírt, mikor elolvasta. 16 éves vagyok.
2011. márc. 19. 23:32
 7/9 A kérdező kommentje:
És kedves utolsó válaszadó, egy kis segítség gyanánt, ha megkérhetlek elmondanád versbéli hibákat. Szeretnék minél tökéletesebbet írni máskor, és ez egy kis segítség lenne számomra. De már édesapám is kapott verset, csak az rövidebb.
2011. márc. 19. 23:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem értek én annyira az ilyesmikhet :) Bele lehetne kötni a szótagszámokba, a rímképletbe... de már mondtam, hogy nekme tetszik, és én nem szeretnék belekötni :)
2011. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint vers, versszakmai szempontból, főleg formai szempontokból ez elég gyenge, dilettáns költemény, noha van benne egy-két eltaláltabb, erősebb kifejezés.


A benne megjelenő érzésvilág nagyon szomorú és keserű, nem csodálom, hogy az anyukád sírt, lehet, hogy meglepte, hogy a lányának ilyen érzései vannak.


Könnyek, savas idő, világ elleni harc stb. Nem egészséges, és eléggé bizarr dolgok. Viszont érződik, hogy valamit tényleg ki akarsz fejezni, nemcsak üres pózokról van szó. Van kifejezőereje, biztosan érzékeny és szeretetreméltó lehetsz. Ha én lennék az anyukád, örülnék a versnek, persze elgondolkodtatna, hogy miért van benne ennyi szomorúság, miért látod ennyire veszélyes, sötét, nyomorult helynek a világot.

2011. márc. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!