Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy lehet elkezdeni megtanuln...

Hogy lehet elkezdeni megtanulni szintetizátorozni magamtól?

Figyelt kérdés

Van egy szintetizátorom, még nagyon régről, de sajnos nem tudom használni (és a családban senki más sem tudja). Semmiféle zenei tudásom nincsen. Az iskolában volt énekóránk, de tényleg csak énekeltünk rajta, semmi mást nem csináltunk. Annyit tudok, hogy d r m f sz l t meg CDEFGAH, meghogy ezekből van alsó, felső... Nem tudok a zenéről semmit, de odavagyok érte! :D


Meg azt nem tudom, hogy elméleti tanulással kell ezt elkezdeni, vagy nyomkodjam a billentyűket, vagy mit csináljak? Egyszerűen nem tudom, hogy induljak neki... Tudna valaki segíteni az indulásban?


Köszi :)


2011. ápr. 10. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó könyvvel kezdj, ami jól elmagyarázza a szolfézs és az összhangzattan, illetve a zongorázás alapjait. Azt hiszem Regály György Zongora kézikönyv című könyve az alapoktól kezdve a profi játékig részletezve végig megy ezen.

Szerintem mindig egyszerre tanulj elméletet és gyakorlatot, hogy az ujjrend is berögzüljön illetve a frissen tanult dolgok. Kezdetnek tanulj meg kottát olvasni, ha tudsz, akkor próbálgass egyszerű kottákat lejátszani, hogy berögzüljön, melyik hang hol van.

2011. ápr. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de ha ő olyan abszolút hallású h nem kell neki kotta ? Chris Martin se kottából zongorázik a koncerteken
2011. ápr. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszer az ELO weblapjén olvastam, hgy van billentyűs hangszer távoktató programja.
2011. ápr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az ELO-nak még barkács-távoktató programja is van, na de persze annyit is ér ....
2011. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kell az elméleti tudás is,de fontosabb a gyakorlati. Ne csak nyomkodd össze-vissza a billentyűket,hanem pl. skálázz naponta elég sokat. Ez annyit jelent,hogy végig zongorázod a klaviatúrán lévő billentyűket oda-vissza,mindkét kezeddel. Ha ez megy,akkor mehetsz tovább.

De ha komolyan gondolod,jobb ha keresel egy zongoratanárt. Legalább addig,míg az alapokat megtanulod.

2011. ápr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Zongoratanár!
2011. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2011. ápr. 10. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!