Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki segítene nekem? Walter...

Valaki segítene nekem? Walter von der vogelweide: a hársfaágak csendes árnyán. Verselemzést kéne írnom erről a versről.

Figyelt kérdés
A probléma az csak az hogy nem vagyok művészlélek és nemtudok a sorok között olvasni :D 10 mondattal segítene nekem valaki? :)
2011. ápr. 18. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért egy verselemzéshez nem kell művészléleknek lenni...

A szerző és kora, a vers témája, formája, műfaja, kapcsolata más művekkel. A sejtetés, ami a vers legfőbb ereje. Stb.

2011. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

Korai középkori költő. Akkoriban szokatlan merészség volt ilyen verset írni. Csak vallásos témákban lehetett korábban verset írni, festmények és zene is csak bibliai témákban keletkezett. Mégis egyre többen kezdték felfedezni és megénekelni az életörömöt, és ezzel együtt a természet szépséget. Petrarca volt hasonló, de ő majd kb. 90 év mulva jelenik meg verseivel.

Ez egy gyönyörű vers. Valószínüleg dal formájában, énekelve adták elő, mert a középkorban ez volt a szokás. A verselése ritmusos, vidám, rímei is tiszták, szépek. Könnyű, boldog hangulatot áraszt. Arról szól, hogy az ember is a természet része, együtt virul a természettel. A hársfa, a kellems árnyékot adó ágak, a fű, a madár, mind a viruló tavasz jelei. És ott a fiatal pár, az ő lelkükben a szerelem virul. Mivel a költő fejének lenyomata keletkezik a fűben, nyílvánvaló, hogy ott feküdt. Habár nem mondja ki, hogy mit csináltak ott, de sejteni engedi. Szerelmük titkos volt, boldog, és talán felelőtlen is. Na de ilyen szép tavaszban azzal ki törődik?

2011. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!