Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Arab kalligráfiát szeretnék...

Arab kalligráfiát szeretnék tanulni. Ajánlanátok internetes oldalakat, melyek a segítségemre lehetnének?

Figyelt kérdés

Tudok írni-olvasni arabul, de ez édes-kevés ahhoz, hogy kalligráfiákat készítsek. Sajnos nincs személyes ismerősöm, aki tudna segíteni, így az internetre kell hagyatkoznom.


Köszönök előre is minden választ és segítséget!


2011. máj. 10. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg felvenni egy helyi muszlim közösséggel a kapcsolatot, habár sokszor még ők sem ismerik igazán a dolgot (sőt, van olyan imám, aki még a koránt sem tudja tökéletesen olvasni).

ha ez nem válik be, akkor egyetemeken keress olyan órákat, amiken ezt tanítják. nem kell felvenned, állampolgári jogod hogy részt vegyél ezeken

2011. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves előző Hozzászóló!

Köszönöm szépen, hogy írtál. A helyi közösségben nincs senki, aki értene ehhez.

Az egyetemi lehetőségről viszont nem tudtam. Köszi szépen mégegyszer, utána érdeklődök!

:)

2011. máj. 10. 11:52
 3/6 habibi ***** válasza:
22%

szia :)

annyira gyönyörűek, ugye? :P üzletben lehet kapni calligrafiára alkalmas tollakat, és lehet venni könyvet is, amiben több tehnika le van írva és el van magyarázva (de nem tudom az írót, az egyik ismerősöm olyat kapott karácsonyra),de itt vannak még oldalak:

[link]

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=yA09hKlffgc -itt keresgess,

nem tudom, van lehetőséged-e , de az arab országokban ezt külön tanulják, ha jól tudom egyetemen, tehát ha van rá lehetőség, akkor érdemes kipróbálni, mert szerintem megéri

2011. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Habibi!


Nagyon köszönöm a segítséged. A linkeket már el is mentettem a kedvencek közé! :)

Én is láttam interneten egy jó kis íróeszköz készletet, különböző méretű fa pálcák, amiknek a végét késel kell hegyezni, meg tintatartó... de nem tudtam megvenni. :(

Insa'Allah nyártól Törökországban fogok élni, megpróbálok ott is körülnézni. Csak több a lehetőség...


Mégegyszer köszönöm!!!

Szép napot kívánok!

2011. máj. 12. 09:36
 5/6 habibi ***** válasza:
74%

igazán nincs mit köszönnöd és örülök, hogy a "központ" közelébe kerülsz, remélem sikerül majd ott valamit tanulnod erről a művészetről, mert szerintem az :) sok sikert !!!

سلام عليكم

2011. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

و عليكم سلام

Inshaallah így lesz. Bár kicsit félek, mint minden ismeretkentől és újtól. De itt olyan nehéz (volt), hogy talán Törökországban megtalálom a könnyebbséget, amit Allah ígért.

Isten áldjon a kedvességedért!

2011. máj. 12. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!