Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan Arab aki ateista?

Van olyan Arab aki ateista?

Figyelt kérdés
Egyátalán van olyan Arab aki át 'mer' térni más vallásra, pl. kereszténységre?
2011. szept. 16. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

persze. Sőt ateista van jópár.

Pl. Egyiptomban, Irakban nagy keresztény arab közösségek vannak

2011. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hhm, kössz! =) nem is hittem volna. . .
2011. szept. 16. 22:14
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Uramisten te elég beszűkült látókörű lehetsz...
2011. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Még nem 'találkoztam' olyan Arabbal aki ne az Iszlámba hitt volna!!! Egyébként lehet hogy ezen a téren nem vagyok olyan tájékozott, de hát ezért kérdezek!
2011. szept. 16. 22:30
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Ez vár arra Iránban, aki elhagyja az iszlám vallást:


[link]

2011. szept. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Iszlámban a ktérést halállal büntetik. Ha van is ateist, akkor nem hiszem, hogy azt más orrára kötnék. Van olyan is, ogy aki elköltözik - mondjuk az USA-ba - sem vallhatja be a kitérést, mert ez esetben a vallási vezetők fatwát adnak ki rá és kicsiálják a fanatikus muszlimok.


Amúgy vicc, amit a második írt. Egyiptomban koptoknak hívják a keresztény felekezetet és olyannyira egyiptomiak, hogy annó ők voltak többségben - csak jöttek a buzulmánok... A koptok nyelve az igazi egyiptomi nyelv. Ja és az egyiptomi arabok az országukat nem Egyiptomnak hívják, hanem Misr-nek.

2011. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó.

az iszlámnak is több ága van, más asiita és a sunnita vallás és a különböző az országok gyakorlata,ahol államvallás az iszlám is teljesen különböző.

Fatvát nem mondanak csak úgy ki senkire, még a legfanatikusabbak se. és főleg nem pl.az USA-ban.

iránban,szaud-arábiában büntetik a kitérést, más országokban nem.

Akoptok is arabok, semita nép ugyanúgy ahogy a többi aran. Nem a mohemedámok jöttek egyiptomba később,hanem a vallás,hiszen az iszlám kb 700 évvel fiatalabb mint a kereszténység.

Az iraki, a török területen a brit gyarmatosítás idején tértek keresztény hitre nagyon sokan.

Nekem több nyiltan ateista arab ismerősöm van, ésvan olyan is aki keresztény hitre tért itt európában

2011. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ateisták bárhol lehetnek, de én sem gondoltam volna, hogy arabokközött ius előfurdulhat ez, vagy csaknagyon kis számban.

Őszintén sajnálom azt az iráni fickót, akiről a belinkelt cikk szól, de ő a hibás, ha már úgy döntött, hogy kitér az iszlámból, miért nem ment az Usa-ba, vagy más biztonságos helyre.

Üdv: 29/L

2011. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Fatvát nem mondanak csak úgy ki senkire, még a legfanatikusabbak se."

Miről beszélsz? Mi van a holland karikatúristával, akire fatwát adott ki a szörny vallásod egyik vezetője és bújkálnia kell?!


"iránban,szaud-arábiában büntetik a kitérést, más országokban nem."

Hát persze! Azért volt Indonéziában egy eset, ahol egy kereszténységre tért muszlimot kinyírtak?


"Akoptok is arabok, semita nép ugyanúgy ahogy a többi aran."

Szemita nép, de nem arabok! Amúgy ezzel kapcsolatban nem is állítottam semmit.


"Nem a mohemedámok jöttek egyiptomba később,hanem a vallás,hiszen az iszlám kb 700 évvel fiatalabb mint a kereszténység."

Tényleg? Umayyád kalifátus alatt nem arabok uralkodtak ott? Nagyon jó vallás ez az iszlám, hogy az emberek csak úgy maguktól megtérnek rá.


"Nekem több nyiltan ateista arab ismerősöm van, ésvan olyan is aki keresztény hitre tért itt európában"

Nem hinném, hogy bárhol a Maghreb országaiban ezt reklámoznák.


Üdv.

2011. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Őszintén sajnálom azt az iráni fickót, akiről a belinkelt cikk szól, de ő a hibás, ha már úgy döntött, hogy kitér az iszlámból, miért nem ment az Usa-ba, vagy más biztonságos helyre."

Elég szomorú az, hogy ha nem vagy hajlandó hinni egy mesében, akkor a saját hazádban kinyírnak...

2011. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!