Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Elolvasnátok az ifjúsági...

Elolvasnátok az ifjúsági regényem első fejezetét?

Figyelt kérdés

Bármilyen vélemény és kritika érdekel, illetve ötleetek, hogyan népszerűsíthetném a blogom?


Előre is köszönöm! :)


[link]


2011. máj. 28. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A történet egész izgalmas, nyelvileg viszont meglehetősen fésületlen még a dolog. Néhol szinte patetikus vagy, barokkos, tartalomvesztésre ítélt körmondatokkal, néhol meg túlontúl köznyelvi.


Ami rettenetesen kilóg pl.:



"Ne hidd, hogy csak azért, mert ma elmész innen, többet árulhatok el, mint amennyit eddig. Jó csel, de nem jön be. Ezt azért köszönöm, majd kitalálom, hogy mire használhatnám."


Mi az, hogy "jó csel, de nem jön be"? :D Eddig olyan emelkedetten beszéltek... Vigyázz, szűrd ki, vagy szűresd ki mással az ilyen stilisztikai ingadozásokat, mert viccessé teszi a dolgot.

2011. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kissé szkeptikusan kezdtem az olvasáshoz, járt már itt néhány önjelölt író hasonló kéréssel.

Az első 3-4 bekezdésig jutottam, és már el is döntöttem, hogy végig fogom olvasni. Nagyon tetszik, ahogy írsz.

Megkérdezhetem, hány éves vagy?

2011. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel. Vannak hibák (pl.: az első bekezdésre szerintem semmi szükség nincs), de az írás kiemelkedik az amatőr mezőnyből, még lehet valami az írói tevékenységedből, ha sokat gyakorlod.
2011. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, egyébként 19 vagyok.


Kedves Első! Megkérhetném, hogy áruld el, melyik mondatok olyan túlzottan patetikusak? Csak mert néha én is úgy érzem, hogy talán egy kissé túlzásba estem, de külső szemszögből nyilván jobban látszik, hogy hol :)

2011. máj. 28. 18:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első nem azt mondta, hogy túl patetikusak a mondatok, hanem azt, hogy patetikus mondatok között kakukktojás az, hogy "nem jön be". Ha a szöveg többi része "fentebb stílben" van írva, akkor rondán veszi ki magát egy ilyen szleng fordulat.


Mivel egy elég mesés, álomszerű történetről van szó, ezért elméletileg fenntartható az a kissé elvarázsolt stílus, amiben írsz, de fontos a következetesség.


Az is világos, hogy aki 19 évesen írni kezd, az "szépen" próbál fogalmazni, és ebből gyakran túlírás, dagályosság vagy túlzottan emelkedett stílus következhet. Ez akkor rossz, ha unalmassá vagy modorossá válik. Ezen gyakorlással és önkontrollal úrrá lehet idővel lenni.

2011. jún. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy!Belekezdtem az ovasásba,és az első fejezet,nagyon tetszik,eldöntöttem,hogy végigolvasom....:)

21/L

2011. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!