Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az ember tragédiája című...

Az ember tragédiája című műben tényleg szerepelt orális szex?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
hát nekem nem rémlik
2011. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A római színben van valami utalás rá (nincs kezem ügyében a Madách kötet). Jellemző, hogy a k*csög Roberta ezt azonnal kipecézte és nála ez lett a mű mondanivalója. A vén kujon Réthelyinek ez persze tetszik. Szőcs Gézáról jobb nem beszélni.
2011. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A római színben mint orgia szerepel állítólag.
2011. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csacsiság! A szereplők a római színben "ledéren öltözve dőzsölnek". Ennyi az egész.
2011. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem... van. Szimbólumokba rejtve. De az is lehet, hogy ez részemről annak az utóhatása, hogy a gimiben rengeteg művet elemeztünk, amelyek sokszor szimbólumokkal voltak tele. Tehát én hajlamos vagyok mindenben az alternatív jelentést keresni :) A másik, hogy némileg perverz a gondolkodásom. Nem szégyellem, mert nem értem, miért kellene.

Egyébként még ha nincs is benne echte orális szex, akkor is helyén lehet egy XXI. századi ábrázolásban. Madách korában már egy csók/szenvedélyes ölelkezés is botrányosnak számított. A mi felfokozott életünkben ezek teljesen normális dolgok. Tehát ahhoz, hogy a VI. színben bemutatott erkölcstelen, buja világot úgy tudjuk ábrázolni, hogy a Madách által kívánt hatást érjük el, sokkal komolyabb eszközt kell használnunk. Például az orális szexet. Fel nem tudom fogni, miért kapott ezért ennyit Alföldi...

20/L

2013. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!