Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek egy jól és igényes...

Szerintetek egy jól és igényesen megírt ponyva lehet annyira értékes, mint egy szépirodalmi mű?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 21:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ellopták mab accountját? :D

Amúgy ez tényleg elég újszerűen hangzik. :D

2011. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Tóth Krisztina

Szálak


Az egyik unokatesóm,

aki most állítólag raklapőr Battonyán

(mi az, hogy raklapőr, és hol van Battonya)

nyolcadikig tiszta ötös volt.

Magostul zabálta a cseresznyét,

aztán sorozatot köpött:

Kékfogú Haraldot, a vikinget

az ő arcával képzeltem partra szállni.

A másik meg, akivel elloptuk az anyja rúzsát,

vécésnéni a Boráros téren.

Huszonnyolc éves és gyengénlátó,

egyszer elindultam, hogy megnézzem titokban,

de út közben elszégyelltem magam.

Kedves Évike, én most harminchárom leszek,

és bármit írok is, te úgysem olvasod,

úgyhogy leírhatom nyugodtan ezt is

így franciásan, hogy

raclapeur.

2011. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Az irodalomban, csakúgy mint a tudományban, az új hangok, nyelvezetek, témák, megközelítések azok amik újat hoznak és kivételessé tesznek egy művet."


Részben igen, de ahogy egy tudos sem tud jelentőset alkotni a meglévő ismeretek professzionális elsajátítása nélkül úgy egy művész is alapos képzésben vesz részt (gondoljunk képző és zeneművészekre, valamiért egyesek azt gondolják, hogy ez az irodalom esetében nincsen így. Weöres Sándort ha ifjú titán zaklatta, nyomban megkérdezte, hogy tudja-e az illető mi az a mora, mi a dal, hogy működik egy szonett, és ha az illető zavarban volt, akkor azt mondta neki: -Menjen a fenébe!)

Anélkül hogy a hagyományt ismernénk nem lehet újítani, mert amit mi esetleg újnak tekintünk, lehet, hogy már másnál sokkal magasabb szinten rég meg van. Ennek kiküszöbölésére való az irodalom szisztematikus tanulása, eszköztárak, tematikák minél szélesebb körű ismerete. Mindkét folyamatot a mesterség és a hagyomány feldolgozását és az új teremtést és a kísérletezést is a szépíró cselekszi. A ponyva író mindenkor megelégszik a bevett klisékkel és agyonhasznált olajos csavarokkal.

2011. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Huh, micsoda vitát indítottam el!:)

Személy szerint nekem az a véleményem, hogy egyfelől amit még ma a széles (vagy szélesebb) közönség kiszolgálására alkotott műfaji vagy ponyva alkotásnak tartunk, az holnap már lehet h klasszikus státuszba kerül, és egyetemeken fogják tanítani.

Másfelől pedig ami szórakoztat, az egyben elgondolkodtathat is, és fordítva. Életem legizgalmasabb olvasmányélményeihez tartoznak Greg Iles Fekete Kereszt és Spandaui Főnix című regényei, az alkaromat lerágtam a feszültségtől mindkét mű esetében, és mégis számtalan dolgon gondolkodtam el, elolvasásukat követően.


Szóval nyugi, többé kevésbé mindenkinek igaza van, és egy a lényeg: az olvasni szerető ember az irodalom minden zugában megtalálja a neki tetsző, és értéket képviselő szellemi táplálékot.

2011. jún. 10. 18:49
 25/25 anonim válasza:
Minthogy a kettő célja teljesen más, ezért egyértelműen nem -> nem lehet és hülyeség is összehasonlítani.
2011. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!