Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Autodidakta módon meg lehet...

Autodidakta módon meg lehet tanulni furulyázni?

Figyelt kérdés

Olcsón láttam furulyát. Hosszú idő, mire az ember elsajátítja? Gyerekkoromban tanultam szolfézst, megtanulnám újra :).

Az utcán hallottam egy férfit furulyálni, és akkor gondolkodtam el ezen. Már pár ezer forintért is lehet kapni furulyát.

Türelmem az van :).

Köszike:).


2011. jún. 12. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyedén. 9 éve gitározok, kb 7-8 éve zongorázok is (vagy inkább mondjuk azt, hogy ismerem a billentyűket :D), és 5 perc próbálgatás után tudtam játszani a furulyán, amit otthon találtam.
2011. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én még sose játszottam hangszeren
2011. jún. 12. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem valamilyen hangszerhez tanultad a szolfézst. Akkor elképzelésem nincs. Én nem jártam soha zeneiskolába, magamtól tanultam gitározni és zongorázni is, tehát szerintem mindent meg lehet tanulni.
2011. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha te is magadtól tanultál meg,akkor én is belevágok :).

Egyébként képzőművészettel foglalkozom.De imádom a zenét.

2011. jún. 12. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a Hortobágyi juhásznak sikerült,akkor neked biztosan.
2011. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sose tanultam szolfézst, kottát olvasni se tudok, viszont egy csomó hangszeren tudok játszani. Furulyázni nagyon könnyű megtanulni, csak megtanulod, melyik hangnál hova kell tenni az ujjaidat és kész.
2011. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próba, szerencse. Tessék megcsiálni.
2011. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszike a kommenteket. Amúgy eszembe jutott, hogy én tudok kottát olvasni, ha nem is tökéletesen, csak nagyvonalakban, mert tudok énekelni. Mármint nem tudok:D:D, borzalmas énekhangom van, de itthon sokszor énekelgettem:D, vagyis ez kicsit több volt annál :D, mert beszereztem egy progit, és mindig, ha ideges vagy fáradt voltam, elénekeltem a kottából egy népdalt, mondjuk volt alatta valamilyen zenei kíséret, de anélkül is elég jól eltaláltam a ritmust mindig. Szóval majd előveszem a kottákat, és szerintem gyorsan fog menni emiatt. Azért nevetséges dolog ez, meg nem is szooktam erről beszélni, mert ahogy mondtam, nekem nagyon rossz hangom van:D, csak imádom a zenét:D, és tényleg sokszor énekeltem.
2011. jún. 17. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:
A furulya egyszerű hangszer :) Minél több lyukat fogsz be, annál mélyebb a hangja. Egész hangokat tudsz rajta játszani, ha szokványos furulyát veszel, akkor az alsó két hangnál vannak félhangok. Hangszerboltban segítenek kiválasztani :)
2011. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nálunk általános alsóban kötelező tantárgy volt a furulya, így valamilyen szinten megy a kottaolvasás. Nemrég vettem yrs 23 germán yamaha furulyát. Én is próbálkozom. Milyen "dó"-ban tudsz játszani?

"Furulyázni nagyon könnyű megtanulni, csak megtanulod, melyik hangnál hova kell tenni az ujjaidat és kész."

Ha ez olyan agyszerű, akkor áruld el, mikor hogy fogod a hangokat...

Errő priviben írhatnál nekem.

2012. máj. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!